X

منتقدان فیلم لس‌آنجلس انتخاب کردند؛ «تبر کوچک» بهترین فیلم ۲۰۲۰



 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,منتقدان فیلم لس‌آنجلس
انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس شب پیش فهرست بهترین‌های سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد.  

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، در مراسم انتخاب بهترین‌های سال ۲۰۲۰ از سوی انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس که به صورت مجازی برگزار شد «بلک باتوم ما رینی» و «زن جوان نویددهنده» هر یک موفق شدند دو جایزه مهم را از آن خود کنند.

 

انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس که یکی از مهم‌ترین گروه‌های منتقدان فیلم در فصل جوایز سینمایی محسوب می‌شود پس از معرفی بهترین‌ها از نگاه منتقدان بوستون و نیویورک «تبر کوچک» ساخته استیو مک‌کویین را که یک مجموعه ۵ فیلمی است، به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۲۰ انتخاب کرد. این فیلم موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلمبرداری برای شبیر کرچنر شد.

 

در این رأی‌گیری که بیش از ۶۰ روزنامه‌نگار و منتقد سینمایی در آن شرکت کردند، کلویی ژائو بار دیگر برای «سرزمین آوارگان» به عنوان بهترین کارگردان انتخاب شد. او اولین زن آسیایی است که تاکنون این جایزه را دریافت می‌کند و به طور کلی چهارمین کارگردان زنی است که این جایزه را گرفته است.

 

چادویک بوزمن نیز پس از درگذشتش به عنوان بهترین بازیگر مرد انتخاب شد و این جایزه را برای نقش‌آفرینی‌اش در فیلم «بلک باتم ما رینی» به دست آورد. گلین تورمن بازیگر ۷۳ ساله همکار وی در این فیلم بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شد و نامش را به عنوان سالخورده‌ترین بازیگر مرد سیاهپوست که موفق به کسب این جایزه می‌شود ثبت کرد. او نیز پنجمین مرد سیاهپوست است که این جایزه را دریافت می‌کند.

 

فهرست کامل برندگان جوایز انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس چنین است: 

بهترین فیلم: «تبر کوچک» / برنده دوم: «سرزمین آوارگان»

 

بهترین کارگردان: کلویی ژائو برای «سرزمین آوارگان» / برنده دوم: استیو مک‌کویین برای «تبر کوچک»

 

بهترین بازیگر مرد: چادویک بوزمن برای بازی در «بلک باتم ما رینی» / برنده دوم: ریز احمد برای «صدای فلز»

 

بهترین بازیگر زن: کری مولیگان برای «زن جوان نوید دهنده» / برنده دوم: وایولا دیویس برای «بلک باتم ما رینی»

 

بهترین بازیگر مرد مکمل: گلین تورمن برای «بلک باتوم مار ینی» / برنده دوم: پل ریسی برای «صدای فلز»

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل: یو-جونگ یون برای «میناری» / برنده دوم: آماندا سیفرید برای «منک»

 

بهترین انیمیشن: «گرگ‌سواران» / برنده دوم: «روح»

 

بهترین فیلم مستند-غیرداستانی: «زمان» / برنده دوم: «گروهی»

 

بهترین فیلم خارجی: «قد بلند» / برنده دوم: «مارتین ادن»

 

بهترین فیلمنامه: «زن جوان نویددهنده» / برنده دوم: «هرگز به‌ندرت گاهی همیشه»

 

بهترین فیلمبرداری: «تبر کوچک» / برنده دوم: «سرزمین آوارگان»

 

بهترین تدوین: «پدر» / برنده دوم: «زمان»

 

بهترین موسیقی متن: «روح» ساخته ترنت رزنر و اتیکس راس / برنده دوم: «لاورز راک» ساخته میکا لیوای

 

بهترین طراحی صحنه: «منک» / برنده دوم: «بلندقد»

 

جایزه نسل جدید: رادا بلانک، «نسخه ۴۰ ساله»

 

جایزه داگلاس ادواردز برای فیلم تجربی: «لبخند سوسیالیستی او» ساخته جان جیانویتو

 

جایزه یک عمر دستاورد: هو هسیو-هسین و هری بلافونته

 

جایزه میراث: نورمن لوید

 

این انجمن از سال ۱۹۷۵ برندگانش را معرفی می‌کند و انتخاب‌های آنها همیشه در میان نامزدهای بهترین فیلم، کارگردان، بازیگر و فیلمنامه اسکار جای می‌گیرند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------