برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ معرفی شدندجوایز بفتا,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
برندگان هفتاد و پنجمین دوره از آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا یا بفتا در سال ۲۰۲۱ از طریق برگزاری یک مراسم مجازی معرفی شدند. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، اسامی برگزیدگان روز یکشنبه طی مراسمی در سالن کنسرت رویال آلبرت هال در شهر لندن پایتخت انگلیس به صورت مجازی اعلام شد.

 

در این مراسم جایزه بهترین اثر به فیلم «سرزمین خانه به دوش‌ها» به کارگردانی کلویی ژائو رسید. همچنین جایزه بفتا برای فیلم برجسته بریتانیا نیز به فیلم سینمایی «زن جوان نویددهنده» تعلق گرفت.

 

کلویی ژائو چینی جایزه بهترین کارگردان و فرانسس مک دورمند جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی در فیلم سرزمین خانه به دوش‌ها به کارگردانی ژائو، دریافت کردند. آنتونی هاپکینز نیز بخاطر بازی چشم نواز در فیلم سینمایی «پدر» به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد انتخاب شد.

 

اما در بخش بازیگر نقش مکمل، دنیل کالویا برای بازی در فیلم سینمایی درام «یهودا و مسیح سیاه» جایزه بازیگر نقش مکمل مرد و یون یو جونگ بخاطر بازی در فیلم پر فروش میناری محصول کره جایزه نقش مکمل زن را از آن خود کردند.

 

فیلم کمدی درام «یک دور دیگر» محصول دانمارک به کارگردانی توماس وینتربرگ نیز به عنوان بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان معرفی شد.   

  

ایرنا  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی