تاریخ برگزاری جوایز بفتا ۲۰۲۲ اعلام شد/ سرنوشت نامشخص گلدن گلوبمراسم اهدای جوایز سینمایی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
آکادمی هنر‌های فیلم و تلویزیون بریتانیا تاریخ مراسم اهدای جوایز سینمایی در سال ۲۰۲۲ را اعلام کرد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هالیوود ریپورتر، آکادمی هنر‌های فیلم و تلویزیون بریتانیا تاریخ مراسم اهدای جوایز سینمایی در سال ۲۰۲۲ را اعلام کرد.

 

این رویداد که در انگلیس از شبکه بی بی سی پخش خواهد شد، روز یکشنبه ۱۳ مارس ۲۰۲۲ برگزار می‌شود و با این تصمیم بعد از تغییر تاریخ دوره ۲۰۲۱ به دلیل شیوع ویروس کرونا، اکنون به تاریخ همیشگی و سابق خود بازگشته است.

 

به طور سنتی بین برگزاری جوایز بفتا و جوایز آکادمی اسکار فاصله‌ای دو هفته‌ای وجود دارد که در تاریخ اعلامی جدید هم این موضوع رعایت شده است. آکادمی اسکار در تاریخ ۲۷ مارس برگزار خواهد شد.

  

اگرچه هنوز مکانی برای برگزاری این رویداد انتخاب نشده است، اما بفتا در سال‌های اخیر در رویال آلبرت هال معروف لندن برگزار شده و انتظار می‌رود برای رویداد پیش رو هم همین مکان انتخاب شود.

 

جوایز فیلم بفتا ۲۰۲۱ که دوره هفتاد و چهارم این رویداد بود، جایزه بهترین کارگردانی را به کلویی ژائو برای فیلم «عشایر» داد و فرانسیس مک دورمند و آنتونی هاپکینز جوایز بازیگران نقش اصلی زن و مرد را دریافت کردند. یو جونگ یون و دنیل کالویا هم در بخش جوایز مکمل بازیگری برگزیده شدند. در بخش‌های دیگر نیز می‌توان گفت برگزیدگان بفتا، با برگزیدگان جوایز اسکار یکسان بودند.

 

جوایز بفتا ۲۰۲۱ اولین دوره‌ای بود که بعد از نقد‌های گسترده با اعمال ۱۲۰ تغییر در قانون بخش‌های رأی گیری، اعضا و کمپین‌ها برگزار شد.

 

بفتا همچنین اعلام کرد که جزئیات واجد شرایط شدن فیلم‌ها در جوایز و همینطور تایم لاین دوره ۲۰۲۲ را در آینده منتشر خواهد کرد.

 

گفتنی است؛ تاریخ برگزاری بیست و هشتمین دوره جوایز سالانه انجمن بازیگران آمریکا هم تغییر کرده و اکنون برای ۲۷ فوریه ۲۰۲۲ تنظیم شده است. این تاریخ در ابتدا براس اسکار ۹۴ رزرو شده بود، اما با تغییر تاریخ برگزاری جوایز آکادمی، اکنون جوایز انجمن بازیگران در این تاریخ برگزار خواهد شد.

 

ورایتی هم نوشت در حالی تقویم جوایز سال ۲۰۲۲ در حال شکل گرفتن است، جوایز گلدن گلوب سال آینده برگزار نخواهد شد و دوره بیست و هفتم جوایز منتخب منتقدان، جایگزین گلدن گلوب در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۲۲ خواهد شد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------