آخرین اخبار اقتصادی

وام مسکن،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن اعلام شد

بر اساس آخرین بخشنامه ابلاغ شده از سوی بانک مرکزی به ۲۰ بانک مختلف، تسهیلات ودیعه مسکن از ۴۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون…

وزیر اقتصاد: وضعیت تامین مالی در شبکه بانکی کشور بغرنج استوزیر اقتصاد،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: وضعیت تامین مالی در اقتصاد بانک پایه ایران بغرنج است، زیرا شبکه بانکی کشور از یک ناترازی تاریخی رنج می‌برد و به لحاظ تنظیم گری نیز دچار ضعف است.

به گزارش ایرنا، سیداحسان خاندوزی عصر شنبه در نشست شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان گفت: یکی از پروژه‌های اصلاح اقتصادی که در دستور کار ستاد اجرایی دولت قرار گرفته اصلاحات شبکه بانکی کشور است.

 

وی اظهار داشت: به همت صاحب نظران و مدیران شبکه باید این عقبه دشوار و ضروری و پر دستاوردی را طی کنیم و اصلاحات را انجام دهیم، ما اجازه نمی‌دهیم در روی پاشنه قبل بچرخد.

 

خاندوزی با بیان اینکه انجماد نقدینگی، ساخت و باز تولید جریان نقدینگی شبکه بانکی را باید در دستور کار سیاست گذاران قرار دهیم گفت: مردم استان کرمان ماه‌ها در صف انتظار بانک‌ها ماندند و از پرداخت وام‌ها گلایمندند.

 

وی خطاب به بانک‌های استان کرمان عنوان کرد: مساله اداره کشور را نمی‌توان سهل انگارانه و با بی توجهی و با بی مبالاتی اداره کرد، بانک‌هایی در استان کرمان داریم که ۲ برابر سپرده در این استان وام می‌دهند، اما نسبت مصارف به منابع بانک‌های خصوصی استان بسیار پایین است.

 

وزیر اقتصاد و دارایی، بانک‌ها را یکی از اصول اقتصاد اسلامی دانست و افزود: باید مالکیت بخش خصوصی به رسمیت شناخته شود و موانع به وجود آمده بخاطر وظیفه تنظیم گری بانک مرکزی نیست.

 

اخذ مجوز افزایش سرمایه بانک‌های دولتی

وی تصریح کرد: مجوز افزایش سرمایه را به تفکیک در بانک‌های دولتی اخذ کردیم و در تلاشیم برای بازپرداخت بدهی‌های دولت به شبکه بانکی مجوزی دیگر از سازمان برنامه بگیریم که سال آینده باعث کاهش بدهی دولت در شبکه بانکی کشور می‌شود. استمهال وام‌های کشاورزی دغدغه‌ای جدی و به حدی از ناکارآمدی رسیده است که حداقل انتظار این است کشاورزانی که بیمه شدند، بدهی بیمه در کوتاهترین زمان از سوی صندوق جبران شود.

 

وی با اشاره به اینکه حقوق بانک‌های دولتی مشروط به رعایت سقف است بیان کرد: شبکه بانکی باید رقابت پذیری و جذب نخبگان را با نظارت کارشناسی دنبال کند، نباید کیفیت فعالیت‌ها تحت تاثیر مشکلاتی از جمله نیروی انسانی قرار گیرد تا خدمات دهی در شبکه بانکی کشور ارتقا یابد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023