نرخ بلیت هواپیما برای نوروز 98 ثابت می مانداخبار,اخبار اقتصادی,نرخ بلیت هواپیما

سازمان هواپیمایی کشوری بر ادامه ممنوعیت فروش بلیت چارتری در پروازهای برنامه‌ای تاکید کرد و گفت: نرخ بلیت هواپیما در تعطیلات نوروز 98 تغییر نمی کند.

به گزارش تارنمای وزارت راه و شهرسازی، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: محاسبات شرکت های هواپیمایی برای ارائه بلیت هواپیما همان محاسبات قبلی بوده و تغییر نکرده است.

 

«رضا جعفرزاده» افزود: بر اساس توافق شرکت‌های هواپیمایی، نرخ بلیت هواپیما بر اساس هزینه تمام شده یک ساعت صندلی پرواز محاسبه می‌شود و فهرست مسیرهای مختلف و محاسبات انجام شده در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی قابل دسترس است.

 

جعفرزاده تاکید کرد قیمت‌گذاری تکلیفی در دستور کار سازمان هواپیمایی کشوری قرار ندارد و مبنای قیمت بلیت هواپیما نرخی است که شرکت های هواپیمایی در سایت خود اعلام می‌کنند.

 

«هرگونه فروش بلیت هواپیما خارج از این چهارچوب از نظر سازمان هواپیمایی کشوری تخلف محسوب می‌شود و روش های مقابله با این تخلف نیز دیده شده است».

 

وی افزود: دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به تخطی از الزامات سازمان هواپیمایی کشوری، چه در مورد پروازهای چارتری و چه نرخ بلیت هواپیما واکنش نشان می دهد.

 

ممنوعیت فروش بلیت چارتری در پروازهای برنامه‌ای

جعفرزاده به مساله ممنوعیت فروش بلیت چارتر اشاره کرد و گفت: سیاستی که سازمان هواپیمایی کشوری برای پروازهای چارتری دنبال می‌کند این است که به هیچ عنوان مجوز پرواز چارتری برای پروازهای برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی صادر نشود.

 

وی افزود: پروازهای چارتری به این سبب است که مسافران اختیار داشته باشند که بلیت هواپیما را با سایر بسته‌های سفر به صورت یک جا تهیه کنند اما مشاهده می شود نرخ بلیت هواپیمای چارتر شده در دوران اوج پروازی افزایش پیدا می‌کند و در عین حال امکان استرداد بلیت تک که به صورت چارتری تهیه شده برای مسافر فراهم نیست. همچنین در صورت چارتر بودن پرواز مسافران خردسال و کودک نیز به خرید بلیت به عنوان مسافر بزرگسال ملزم می شوند.

 

پروازهای چارتری به مقاصدی بجز قشم، کیش، و مناطق نفتی ممنوع است و هرگونه عرضه بلیت چارتری توسط مراکز فروش بلیت هواپیما تخلف محسوب می‌شود. هشدارهای لازم در مورد نمایش پروازهای چارتری به غیر از مسیرهای مشخص شده نیز به شرکت‌های هواپیمایی و مراکز فروش بلیت هواپیما داده شده است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------