قیمت جهانی نفت امروز (۱۳۹۸/۰۶/۲۲)؛ برنت ۶۰ دلار و ۴۱ سنت شداخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز ۳ سنت افزایش داشت و به ۶۰ دلار و ۴۱ سنت رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که علیرغم کاهش نسبی تنش بین آمریکا و چین نگرانی ها درباره رشد اقتصاد جهانی و کند شدن تقاضا همچنان بر بازار سایه افکنده است، قیمت نفت امروز رشد اندکی را شاهد بود.

 

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز 3 سنت افزایش داشت و به 60 دلار و 41 سنت رسید. با این حال نفت برنت در مسیر ثبت اولین کاهش هفتگی در طی 5 هفته اخیر قرار دارد. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 9 سنت افزایش به 55 دلار و 18 سنت رسید. نفت خام آمریکا در مسیر بت اولین کاهش هفتگی در طی 3 هفته اخیر قرار گرفته است.

 

نگرانی ها در مورد تاثیر منفی جنگ تجاری آمریکا و چین بر اقتصاد جهانی موجب شده تا سرمایه گذاران توجه چندانی به پالس های مثبتی که طرفین در روزهای اخیر برای هم ارسال کرده اند نکنند.

 

همچنین تعهد قوی اوپک و متحدانش به ادامه کاهش تولید نتوانسته به رشد بیشتر قیمت نفت کمک کند.

 

گرگ مک کینا، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «بار دیگر نبرد میان نیروهای درون اوپک و عوامل متاثر از کند شدن رشد اقتصاد جهانی و افت تقاضا برای نفت در جریان است.»

 

تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده اند که اختلافات تجاری آمریکا و چین تشدید خواهد شد و در بهترین حالت در طی سال آینده همینطور باقی خواهد ماند.

 

حدود 80 درصد از بیش از 60 اقتصاددان شرکت کننده در این نظرسنجی گفته اند روابط تجاری آمریکا و چین تا پایان سال آینده میلادی بدتر خواهد شد و یا در حال فعلی باقی خواهد ماند. این اقتصاددانان به طور متوسط احتمال بروز رکود در اقتصاد آمریکا را در دو سال آینده 45 درصد ارزیابی کرده اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------