آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,هواپیمایی ماهان

آمریکا لغو «امتیازات صادراتی» هواپیمایی ماهان را تمدید کرد

وزارت بازرگانی آمریکا امروز سه‌شنبه فرمانی را که خواستار لغو «امتیازات صادراتی» یک شرکت هواپیمای ایران است را تمدید کرد. به…


پای کارت بازرگانی یک‌بار مصرف به حذف یارانه نقدی محرومان باز شداخبار,اخبار اقتصادی
بعداز اعتراض مدیر نجومی بگیر به حذف یارانه نقدی، ابهاماتی درخصوص حذف یارانه برخی افراد محروم نیز شنیده شد که ظاهرا این بار پای کارتهای بازرگانی یکبار مصرف و سوء استفاده از اطلاعات هویتی مطرح شده است.

به گزارش تسنیم، در روزهای اخیر جزئیات مختلفی در خصوص اعتراض برخی دریافت کنندگان یارانه نقدی به موج اول حذف یارانه بگیران در رسانه‌ها مطرح شده است. از ماجرای مدیر نجومی بگیر معترض به حذف یارانه نقدی اش در شهریور ماه تا اعتراض نمایندگان مجلس به اشتباه سازمان هدفمندی یارانه ها در حذف یارانه برخی نیازمندان.

 

اما پیگیری ها نشان می‌دهد هر چند ممکن است در مواردی اشتباهاتی در خصوص حذف یارانه نقدی برخی افراد رخ داده باشد اما برخی سوء استفاده‌ها مانند استفاده از حسابهای اجاره‌ای یا کارت های یکبار مصرف موجبات حذف یارانه برخی افراد نیازمند را ایجاد کرده است.

 

گفتنی است، در سنوات اخیر مثالهای متعددی از سوء استفاده واردکنندگان متخلف از کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف شنیده شده است که ظاهرا با اجرایی شدن دور جدید حذف یارانه نقدی بازهم پای کارتهای بازرگانی یکبار مصرف به رسانه‌ها باز شده است.

 

در این سال‌ها در رسانه‌ها موضوع سوء استفاده از اطلاعات هویتی برای صدور کارتهای بازرگانی به نام اشخاص نیازمند و به کام وارداتچیهای متخلف شنیده شده است.

 

به عنوان مثال فردی که 10 میلیون دلار در طی یک سال با استفاده از کارت بازرگانی‌اش  انواع کالا وارد شده مشخص شده تنها یک روستایی ساده بوده که به ازای مبالغی محدود کارت بازرگانی به نام وی صادر شده است.

 

با توجه به گردشهای مالی گسترده و واردات کلان کالا دولت در گام اول این دست افراد را در فهرست حذف یارانه قرار داده است اما با پیگیریهای بعدی مشخص شده این اقشار همان افراد محروم هستند که به نام آنها کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف صادر شده است.

 

گفتنی است، این موضوع از سوی سخنگوی ستاد تبصره 14 قانون بودجه در گفتگو  با تسنیم نیز مطرح شده است و بایستی منتظر ماند و دید در ادامه این پالایش اقتصادی پای کدام سوء استفاده دیگر قرار است بار دیگر در صدر اخبار حذف یارانه‌های نقدی قرار گیرد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------