آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,شقاقی

دولت ابتدا کالاهای بهداشتی را تامین کند بعد بگوید شرایط عادی است/ کسب و کارهای خُرد ورشکسته می‌شوند

شقاقی با اشاره شیوع و گسترش ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد کشور می‌گوید: ابتدا دولت باید کالاهای بهداشتی( ماسک، دستکش و…


درآمد فرزندان نباید ملاک حذف یارانه بنزینی خانوارها شود/ افزایش ۱۵ درصدی حقوق کافی نیستاخبار,اخبار اقتصادی,طرح معیشتی
سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار داد.

به گزارش خانه ملت، اسدالله عباسی با اشاره به تصمیم دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ برای افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان، گفت: با توجه به بالا بودن میزان تورم و مشکلات اقتصادی در کشور، افزایش ۱۵ درصدی حقوق در سال آینده برای کارمندان کم درآمد کافی نیست.

 

او ادامه داد: به طور حتم افزایش میزان حقوق کارمندان و کارگران باید متناسب با میزان تورم صورت گیرد، زیرا در شرایط کنونی مردم با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه هستند.

 

عباسی تصریح کرد: در شرایط کنونی ما به دنبال ارائه پیشنهادی هستیم تا افزایش حقوق برای کارمندان با دریافتی زیر ۵ میلیون تومان به صورت پلکانی صعودی باشد و برای کارمندان با دریافتی بالای ۵ میلیون تومان، افزایش حقوق به صورت پلکانی معکوس محاسبه شود.

 

 او افزود: در لایحه بودجه سال ۹۹ باید تصمیم درستی اتخاذ شود تا کارمندان کم درآمد در سال آینده با مشکلات اقتصادی زیادی روبه رو نباشند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به عدم پرداخت یارانه معیشتی به برخی از اقشار جامعه به دلیل بالا بودن مجموع درآمدهای خانوار، ادامه داد: به نظر من مکانیزم دولت برای پرداخت و عدم پرداخت یارانه معیشتی باید اصلاح شود، زیرا شاخص های کنونی ملاک درستی برای حذف افراد نیست.

 

عباسی گفت: در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار دارد، زیرا درآمدهای حاصله فرزندان صرفا هزینه خانوار نشده و افراد باید برای تشکیل زندگی و ازدواج نیز پس انداز می‌کنند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------