آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,یارانه

سه‌شنبه (20 خرداد) یارانه نقدی واریز می‌شود

سازمان هدفمندی یارانه زمان پرداخت یک صد و دوازدهمین مرحله یارانه نقدی را ۲۰خرداد اعلام کرد. به گزارش ایلنا، یک صد و…


ترامپ: میزان کاهش عرضه نفت به بازار جهانی 2 برابر می‌شوداخبار,اخبار اقتصادی,ترامپ
در حالی که طی روزهای گذشته کشورهای تولیدکننده نفت جهان در قالب گروه اوپک پلاس توافق کرده‌اند عرضه نفت به بازار جهانی را 9.7 میلیون بشکه روزانه کاهش دهند اما حالا رئیس جمهور آمریکا از احتمال 2 برابر شدن این روند در آینده نزدیک خبر داده است.

به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، طی روزهای گذشته کشورهای تولید عمده نفت جهان در قالب گروه اوپک پلاس توافق کردند تا 9.7 میلیون بشکه از عرضه نفت به بازار جهانی بکاهند اما حالا رئیس جمهور آمریکا می‌گوید ممکن است در آینده نزدیک این رقم 2 برابر شود. این توافق بزرگترین توافق کاهش عرضه نفت به بازار جهانی در تاریخ صنعت نفت است و معادل کم کردن 10 درصد از نفت عرضه شده به بازار بوده است.

 

ترامپ در تویئتر نوشت: با توجه به اینکه در مذاکرات حضور داشته‌ام میزان نفتی که اوپک پلاس از عرضه به بازار می کاهد 20 میلیون بشکه روزانه بود نه آن 10 میلیونی که به طور کلی گزارش شد. 

 

ترامپ می‌گوید در صورتی که رقم‌های نزدیک به آنچه گفته شد از عرضه نفت به بازار جهانی کاسته شود و جهان بتواند شیوع کرونا را کنترل کرده و به فعالیت عادی خود بازگردد صنعت نفت دوباره قوی خواهد شد و این اتفاق خیلی زودتر از آن چیزی که تصور می‌شد اتفاق خواهد افتاد. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------