آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی: در حال مذاکره با کشورهای هستیم که ذخایر ارزی ایران در آنجا قرار دارد / اکنون ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت و بسیار خوب است

رییس بانک مرکزی با بیان اینکه تدابیری را به کار گرفتیم که نرخ ارز را کنترل کنیم، گفت: مشکل ارزی نداریم و ذخایر ارزی بانک…


قیمت نفت افزایش یافتاخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت
پس از اینکه ذخایر نفت آمریکا کمتر از آنچه انتظار می رفت، افزایش یافت و از آنجاییکه انتظار می رود تقاضا در برخی کشورهای اروپایی افزایش یابد، قیمت نفت در معاملات امروز اندکی افزایش یافت.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه ذخایر نفت آمریکا کمتر از آنچه انتظار می رفت، افزایش یافت و از آنجاییکه انتظار می رود تقاضا در برخی کشورهای اروپایی افزایش یابد، قیمت نفت در معاملات امروز اندکی افزایش یافت و اندکی از خسارات این هفته را جبران کرد.

 

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 88 سنت افزایش 21.34 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 1.78 دلار افزایش 14.21 دلار معامله شد.

 

آمارهای آمریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 24 آوریل، 10 میلیون بشکه افزایش یافت و به 510 میلیون بشکه رسید.تحلیلگران انتظار افزایش 10.6 میلیون بشکه ای را داشتند.

 

رئیس بخش تحقیقات بانک ملی استرالیا گفت: «این خبر، کمی خوب است که شاید مخازن در آمریکا به سرعتی که فکر می کردید در حال پر شدن نیست.»

 

آمار رسمی ذخایر نفت آمریکا امروز بعدازظهر به وقت آمریکا رسما از سوی اداره اطلاعات انرژی این کشور منتشر خواهد شد.

 

موسسه اعتبارسنجی مودیز، امروز پیش بینی خود برای قیمت نفت در سال 2020 را اعلام کرد. این موسسه، قیمت نفت خام آمریکا برای سال 2020 را به طور متوسط، 30 دلار در هر بشکه و برای سال 2021 به طور متوسط 35 دلار در هر بشکه اعلام کرد زیرا رکود جهانی بر تقاضا برای سوخت تاثیر گذاشته و انتظار می رود اشباع نفت در مخازن قیمت ها را تا سال 2021 پایین نگه می دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------