آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی: در حال مذاکره با کشورهای هستیم که ذخایر ارزی ایران در آنجا قرار دارد / اکنون ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت و بسیار خوب است

رییس بانک مرکزی با بیان اینکه تدابیری را به کار گرفتیم که نرخ ارز را کنترل کنیم، گفت: مشکل ارزی نداریم و ذخایر ارزی بانک…


رکورد رشد روزانه شاخص بورس شکسته شد/ فتح کانال ۱۰ هزار واحد توسط شاخص فرابورساخبار,اخبار اقتصادی,شاخص بورس
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۲هزار و ۱۴۱هزار واحدی، از ارتفاع ۸۷۸هزار واحد گذر کرد.

به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 155میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 7هزار و 847میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 10هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 32هزار و 141واحدی در ارتفاع 878هزار و 93واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های صنایع آذرآب، رینگ‌سازی مشهد درخشان تهران با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.

 

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 8550واحد، کل (هموزن) 9022واحد، قیمت (هموزن) 5992واحد، آزاد شناور 39869واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب 21046و 75218واحد رشد کردند.

 

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 374میلیون ورقه به‌ارزش 4292میلیارد تومان در یک میلیون و 394هزار نوبت، شاخص فرابورس(آیفکس) 346واحد رشد کرد و در ارتفاع 10 هزار و 287واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های بیمه کوثر، توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان با افت خود مانع افزایش بیشتر آیفکس شدند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------