قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۳/۰۲اخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت
در حالی که نشانه های بیشتری از ترمیم تقاضا برای انرژی مشاهده می شود و کشورهای مختلف در حال بازگشایی فعالیت های اقتصادی و برداشتن محدودیت های اجتماعی هستند، قیمت نفت روز جمعه افزایش داشت.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که نشانه های بیشتری از ترمیم تقاضا برای انرژی مشاهده می شود و کشورهای مختلف در حال بازگشایی فعالیت های اقتصادی و برداشتن محدودیت های اجتماعی هستند، قیمت نفت روز جمعه افزایش داشت و در مسیر چهارمین هفته افزایشی متوالی قرار گرفت.

 

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 14 سنت معادل 0.4 درصد رشد به 36 دلار و 20 سنت رسید. روز پنجشنبه نفت برنت شاهد رشد حدودا یک درصدی بود. قیمت این شاخص نفتی در مسیر جهش هفتگی بیش از 10 درصدی قرار گرفته است.

 

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که دیروز بیش از یک درصد افزایش یافته بود امروز با 5 سنت معادل 0.2 درصد رشد به 33 دلار و 97 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در مسیر ثبت جهش هفتگی حدودا 15 درصدی قرار دارد.

 

لغو برخی از محدودیت های کرونایی در کشورهای مختلف جهان در حال ترمیم تقاضا برای بنزین است، زیرا ترافیک سنگین به بسیاری از پایتخت های جهان برگشته است.

 

بر اساس آمارها، جریان تردد خودروها در شهرهایی چون برلین و توکیو مجددا افزایش یافته و در آمریکا کاهش محدودیت ها در بسیاری از ایالت ها سبب افزایش تقاضا برای مصرف بنزین شده است. تعطیلات پایان هفته طولانی پیش رو در آمریکا آغاز فصل سفرهای تابستانی در این کشور خواهد بود.

 

میزان ذخایر نفت خام آمریکا این هفته بر خلاف انتظارها شاهد کاهش بود و نشان داد که مازاد عرضه در بازار به سمت برطرف شدن پیش می رود.

 

در همین حال بر اساس آمارهای شرکت های رصد کننده تردد نفتکش ها، کشورهای تولید کننده عضو گروه اوپک پلاس، صادرات نفت خود را به میزان حدود 6 میلیون بشکه در روز کاهش داده اند. این نشان دهنده تبعیت گسترده اعضای اوپک و متحدانش از توافق کاهش تولید است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی