استاندار کرمان: استخراج بیت کوین رفسنجان با مجوز وزارت صمت استاخبار,اخبار اقتصادی,استخراج بیت کوین در رفسنجان
استاندار کرمان با اشاره به استخراج بیت‌کوین (رمز ارز) در رفسنجان و حاشیه‌هایی که در مصرف برق این مجموعه در فضای مجازی منتشر شده گفت: این پروژه کاملا قانونی است و جواز تاسیس از وزارت صمت دارد.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز چهارشنبه در کارگروه مدیریت مصرف انرژی با بیان اینکه سقف میزان مصرف برق پروژه استخراج بیت کوین رفسنجان مشخص است ، ادامه داد: میزان مصرف برق این واحدها مدیریت شده و با میانگین قیمت برق صادراتی که به آنها داده می‌شود طبق برنامه با کاهش مصرف برق همکاری خوبی در مدیریت مصرف برق داشته است.

 

استاندار کرمان در ادامه این نشست با اشاره پیش‌بینی‌های کاهش دمای هوا طی هفته‌های آینده و فشار مضاعف بر شبکه‌های توزیع برق و گاز از مردم خواست در مصرف برق و گاز صرفه جویی کنند.

 

وی افزود: صرفه‌جویی در مصرف انرژی باید از استانداری کرمان و سایر دستگاه‌های دولتی آغاز شود.

 

استاندار کرمان گفت: هر استان سهمی از صرفه‌جویی انرژی برق و گاز دارد که این مسئله باید از دستگاه‌های دولتی و استانداری کرمان آغاز شود.

 

وی با بیان اینکه مصرف بهینه انرژی یک مسئولیت اجتماعی است اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم با درست مصرف کردن برق و گاز در این شرایط، امکان بهره مندی دائمی هموطنان را در جای جای ایران از انرژی فراهم سازیم.

 

زینی وند از عموم شهروندان خواست با توجه به کاهش شدید دما در سطح کشور، در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنند.

 

استاندار کرمان تصریح کرد: بر اساس کارشناسی صورت گرفته، سیستم‌های گرمایشی ادارات استان کرمان از ساعت چهار صبح تا ۱۲ ظهر باید روشن باشند. 

 

زینی‌وند ابراز داشت: مدیریت لازم در مصرف برق و گاز باید صورت گیرد تا خاموشی را شاهد نباشیم، اما در صورت اجبار بر خاموشی‌ها، تامین برق و گاز مشترکان خانگی در اولویت است.

 

وی افزود: خاموشی صنایع و کارخانه‌ها نیز با برنامه زمانبندی و اولویت‌بندی باید صورت گیرد. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------