آخرین اخبار اقتصادی


قیمت نفت ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

قیمت نفت نزولی شد

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر ارزش قوی دلار، با کاهش روبرو شد. به گزارش ایسنا، معاملات نفت افت…

جزئیات تازه درباره کارت یارانه و سهمیه بندی اقلام خوراکی/ کوپن جدید از چه طریقی به مردم داده می شود؟کارت یارانه و سهمیه بندی اقلام خوراکی،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ دو سناریوی یارانه‌ای دولت رئیسی پس از حذف دلار ۴۲۰۰ اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا میرتاج‌الدینی درباره راهکارهای دولت رئیسی برای جبران گرانی احتمالی پس از حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی گفت: اگر دلار ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، دولت احتمالا یارانه مستقیم و جبرانی برای مردم در نظر خواهد گرفت.

 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه حذف ارز ترجیحی به معنای حذف یارانه‌ها نیست افزود: حذف ارز ترجیحی درواقع به معنای حذف یارانه پنهان، حذف واسطه‌ها و اختصاص این یارانه به مردم است. دولت رئیسی سناریوهای مختلفی برای کمک به مردم دارد، در گام اول میزان هزینه مردم برای تامین کالاهای اساسی به‌طور کارشناسی محاسبه شده و میانگین هزینه‌ها تعیین می‌شود.

 

شرط جدید پرداخت وام بانکی اعلام شد

سناریوی اول؛ اختصاص یارانه نقدی به مردم

سناریوی اول این است که تا زمانی که زیرساخت‌های لازم ایجاد شود، یارانه نقدی به مردم اختصاص می‌یابد و پس از اینکه زیرساخت‌های لازم فراهم شد، کارت‌های یارانه‌ای یا کالابرگ به سرپرست خانوارها اختصاص می‌یابد.

 

میرتاج الدینی در توضیح این مطلب گفت: در این سناریو دولت ۲۵ قلم از کالاهای مایحتاج عمومی و ضروری زندگی خانوار را تعیین می‌کند و اعتباری را به صورت ماهانه در کارت یارانه سرپرست خانواده شارژ می‌کند. خانواده‌ها می‌توانند این کالاها را از فروشگاه‌های دارای کارت خوان با قیمت‌هایی که دولت اعلام خواهد کرد، خریداری کنند.

 

سناریوی دوم؛ اعطای کالابرگ به مردم

محمدرضا میرتاج‌الدینی ادامه داد: این فروشگاه‌ها نیز برای مراجعه بیشتر مردم رقابت می‌کنند و فروشگاه‌هایی که تخفیف بیشتری بدهند از سوی دولت به مردم معرفی خواهند شد. این اقدام موجب می‌شود، برای کاهش قیمت‌ها بین فروشگاه‌ها رقابت ایجاد شود. مردم به راحتی خواهند توانست کالاها را با قیمت مصوب دولت تهیه کنند.

 

عضو کمیسیون تلفیق اظهارکرد: در این ساز و کار مردم اختیار دارند که از اعتبار این کارت برای خرید هر کالایی که می‌خواهند استفاده کنند.

 

وی در توضیح سناریو اعطای کالابرگ به مردم گفت: در این سناریو از طریق کالابرگ یا کارت اعتباری مردم کالاهای مورد نیاز را می‌توانند از طریق فروشگاه‌های سراسر کشور خریداری کنند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------