اتحادیه اروپا و آمریکا قرارداد گازی امضاء کردندقرارداد گازی آمریکا و اتحادیه اروپا،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
در ادامه تلاش‌ها برای کاهش وابستگی غرب به نفت و گاز روسیه در بحبوحه جنگ اوکراین، اتحادیه اروپا و ایالات متحده روز جمعه قراردادی را امضاء کردند که بر اساس آن، کمبود گاز اروپا را آمریکا جبران کند.

به گزارش ایرنا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که برای شرکت در سه نشست مهم بین‌المللی به بروکسل سفر کرده است، پس از دیدار با رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد که ایالات متحده تا پایان سال پانزده میلیارد متر مکعب اضافی گاز - معروف به LNG - را در اختیار اتحادیه اروپا قرار می‌دهد.

 

اورسولا فون درلاین رئییس کمیسیون اروپا هم پس از اظهارات بایدن عنوان کرد که حضور رئیس جمهوری ایالات متحده در بروکسل «پیامی بسیار قدرتمندی را به جهان ارسال می کند. چرا که مشارکت دو سوی اقبانوس قوی‌تر و متحدتر از همیشه است و ما مصمم هستیم در برابر جنگ وحشیانه روسیه بایستیم».

 

وی افزود: "این جنگ یک شکست استراتژیک برای پوتین خواهد بود. همکاری ما در وضع تحریم‌های پی‌درپی علیه روسیه فوق العاده و استثنایی بوده است. تحریم ها اکنون راه خود را به اعماق نظام روسیه وارد کرده و منابع پوتین را برای تامین مالی این جنگ تخلیه می کند."

 

فون درلاین در مورد قرارداد جدید گاز اتحادیه اروپا با ایالات متحده هم گفت: این حمایت همچنین شامل تقویت امنیت انرژی و استقلال اروپا از سوخت‌های فسیلی روسیه می‌شود. همانطور که می‌دانید، هدف ما کاهش این وابستگی به سوخت‌های فسیلی روسیه و رهایی از آن است.

 

اتحادیه اروپا قبلاً گفته بود که مصرف گاز روسیه را در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین کاهش خواهد داد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------