درخواست ۱۳ هزار بازنشسته کشوری و لشکری از رئیس جمهور/ نحوه پرداخت هدایا و کمک‌های رفاهی اصلاح شودبازنشستگان،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
بازنشستگان لشکری و کشوری خواهان اصلاح نحوه پرداخت هدایا و کمک‌های رفاهی خود شدند.

به گزارش ایلنا، بازنشستگان لشکری و کشوری خواهان اصلاح نحوه پرداخت هدایا و کمک‌های رفاهی خود شدند.

 

بر این اساس، بیش از ۱۳ هزار بازنشسته لشکری و کشوری به صورت رسمی و از طریق کارزاری خواهان اجرای این خواسته شده‌اند. 

 

این خواسته در چارچوب نامه و شکواییه ۱۳ فروردین سال جاری کارگروه ۳۱ نفره رسیدگی به مطالبات بازنشستگان، در مورد آیین‌نامه نحوه پرداخت هدایا و کمک‌های رفاهی مناسبتی به کارکنان دولت، مطرح شده است. 

 

این بازنشستگان یادآور شدند که پیشنهاد آن‌ها بر همین اساس در خصوص اصلاح مفاد آیین نحوه پرداخت هدایا و کمک‌های رفاهی مناسبتی به کارکنان و بازنشستگان به دولت ارائه می‌شود. 

 

به همین دلیل بازنشستگان لشکری و کشوری از ابراهیم رئیسی، رئیس دولت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهند که با توجه قرار دادن خواسته‌ی آن‌ها و صدور دستور لازم، زمینه رفع دغدغه آن‌ها را فراهم کند. 

 

به گفته‌ی بازنشستگان، اصلاح آیین‌نامه به جهت رعایت عدالت و کاهش شکاف میان شاغل و بازنشسته ضروری است. 

 

از همین رو اعلام کردند که حذف عبارت بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری‌بگیران لشکری و کشوری از تبصره ۳ ماده ۲ پیش‌نویس آیین‌نامه، ضرورت دارد اما ماده ۱۰ با اصلاحی به پیش‌نویس آیین‌نامه الحاق شود. 

 

بر این اساس، بازنشستگان لشکری و کشوری پیشنهاد داده‌اند که صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی در ماده ۱۰ مکلف باشند که هدایا و مبالغ کمک‌های رفاهی مندرج در ردیف‌های جدول موضوع ماده ۲ این تصویب نامه، عیناً از محل منابع داخلی و کمک دولت به بازنشستگان، موظفین و مستمری‌بگیران تحت پوشش تامین شود. 

 

اصلاح دیگری که بازنشستگان درخواست کرده‌اند این است که روز خانواده و تکریم بازنشستگان (۲۵ ذی‌الحجه) در ردیف ۹ جدول، موضوع ماده ۲ برای بازنشستگان، موظفین و مستمری‌بگیران کشوری و لشکری جایگزین روز کارمند شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------