در شرایط سکون بازارهای مالی، چگونه می‌توان بالاترین بازدهی را کسب کرد؟صندوق سرمایه گذاری با درآمد‌ ثابت ترنج

 

صندوق سرمایه گذاری با درآمد‌ ثابت ترنج سودمند با بازدهی ۲۸ درصدی و سود روزشمار، بالاترین بازدهی را در شرایط سکون بازار دارد.

 

در شرایط سکون بازارهای موازی مانند: طلا، ارز و بورس، یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت هستند، چرا که بازدهی هموار و مطمئنی دارند. صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت ترنج سودمند با بازدهی سالانه ۲۸ درصد موثر و سود روزشمار را می‌توان به عنوان یکی از گزینه های سرمایه گذاری در نظر گرفت که به راحتی و با مراجعه صفحه «صندوق درآمدثابت ترنج» می‌توان سرمایه گذاری در آن را آغاز کرد.

 

صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت چیست ؟

صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد‌ثابت از ابزارهای نوین بازار سرمایه هستند. همانطور که از نام آن ها مشخص است این صندوق‌ها گزینه بسیار کم ریسکی هستند و سود سالانه نسبتا مشخصی دارند. بازدهی سالیانه این صندوق‌ها در شرایط فعلی حدود 25 الی ۲۸ درصد است. لازم به ذکر است مزیت این صندوق‌ها نسبت به سپرده‌های بانکی: بازدهی بالاتر، سود روز‌شمار، عدم وجود نرخ شکست همانند بانک ها و همچنین سهولت سرمایه‌گذاری و بدون نیاز به مراجعه حضوری است.

 

محسن اسلامی، مدیر صندوق درآمد ثابت ترنج سودمند افزود: سود موثر سالانه صندوق با درآمد ثابت ترنج در شرایط فعلی ۲۸ درصد موثر است که به صورت هموار و روزشمار نصیب سرمایه‌گذاران صندوق می‌شود. این صندوق تقسیم سود ماهانه دارد و همچون سپرده بانکی در انتهای هر ماه سود صندوق به حساب سرمایه گذاران واریز می گردد.

 

بازدهی هموار و روز شمار صندوق‌ با درآمد ثابت ترنج سودمند به این معنی است که این صندوق هر روز درصد مشخصی سود می‌سازد که با روزهای دیگر یکسان است و حتی تعطیلات را هم شامل می‌شود. به عبارت ساده تر بازدهی سالانه بین ۳۶۵ روز سال تقسیم می‌شود که روزهای تعطیل را هم شامل می‌شود. 

 

سپرده‌گذاری ساده و بدون کارمزد

صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت به دو صورت قابل معامله (ETF) یا صدور و ابطالی هستند، برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله یا  ETF  حتما افراد حقیقی و حقوقی باید کد‌بورسی دریافت کنند و از طریق پلتفرم‌های معاملاتی کارگزاری‌ها اقدام کنند که مشمول کارمزد کارگزاری نیز می‌شود.

 

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های صدور و ابطالی که ترنج سودمند از این نوع است، بسیار ساده‌تر است و نیاز به خرید و فروش در بورس نمی باشد و سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها به راحتی از طریق سایت این صندوق‌ها صورت می‌گیرد. البته مبداء واریزی پول حتما باید حساب بنام سرمایه‌گذار باشد. انجام عملیات ورود و خروج پول از این صندوق (صدور و ابطال) هیچ کارمزدی ندارد.

 

• صندوق‌های قابل معامله یا ETF: 

نیازمند دریافت کد‌بورسی + سرمایه‌گذاری از طریق سامانه کارگزاری‌ها + پرداخت کارمزد معاملاتی 

 

• صندوق صدور و ابطالی ترنج:

 بدون نیاز به خرید و فروش در بورس + سرمایه‌گذاری از سایت صندوق به سادگی + بدون کارمزد

 

فرآیند ورود و خروج پول از این صندوق نیز به سهولت و سرعت صورت می‌گیرد، سرمایه‌گذاران خرد در صندوق ترنج در صورتی که پیش از ساعت 11 ظهر اقدام به ابطال واحدهای سرمایه گذاری خود کنند، همان روز اصل پولشان را دریافت می‌کنند. اغلب صندوق‌ها هر زمان که ابطال صورت بگیرد، روز بعد پول سرمایه‌گذار را برای او واریز می‌کنند. این ویژگی خاصی است که صندوق ترنج سودمند سعی کرده‌ برای سرمایه‌گذاران خرد فراهم کند.

 

هر 1 میلیارد تومان سرمایه گذاری در صندوق ترنج سودمند چقدر بازدهی دارد؟

اگر سرمایه‌گذار ۱ میلیارد تومان پول در صندوق ترنج سودمند سرمایه‌گذاری کند، پایان هر ماه، این فرد به اندازه 25 درصد تقسیم بر ۳۶۵، ضرب در 31، سود می‌گیرد. یعنی چه؟ یعنی در انتهای هر ماه 31 روزه، به ازای ۱ میلیارد تومان، مبلغ ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان سود به سرمایه‌گذار پرداخت می‌شود، که امکان ارتقاء این سود به ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان  معادل ۲۸ درصد نیز ممکن است. اما چگونه؟

 

سود مرکب یکساله صندوق ترنج سودمند ۲۸ درصد است، یعنی سرمایه‌گذار وقتی در انتهای ماه اول، مبلغ ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سود دریافت کرد، آن مبلغ را دوباره در صندوق سرمایه‌گذاری کند، به عبارت ساده‌تر، روی سودهایش هم سود بگیرد. در این شرایط، ۱ میلیارد سرمایه‌گذار در انتهای سال به ۱ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان تبدیل می‌شود.

 

• سرمایه‌گذاری با برداشت سود ماهانه: هر یک میلیارد تومان ماهانه ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سود.

 

• سرمایه‌گذاری بدون برداشت سود ماهانه یا یکسال کامل: هر ۱ میلیارد تومان ماهانه ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان سود.

 

مشاوره رایگان و شروع سرمایه‌گذاری

صندوق ترنج سودمند تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار از صندوق‌های مجموعه مشاور سرمایه‌گذاری ترنج است که ۸ صندوق سرمایه‌گذاری در انواع مختلف: سهامی، مختلط، با درآمد ثابت، جسورانه، بازارگردانی و صندوق در صندوق را در بازار‌سرمایه ایران مدیریت می‌کند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری می‌توانند به صفحه صندوق درآمدثابت ترنج مراجعه کنند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023