آخرین اخبار اقتصادی

یارانه،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

یارانه نقدی و معیشتی ثابت ماند

برای سال آینده در مجموع بیش از ۳۱۵ هزار میلیارد تومان برای یارانه نقدی و معیشتی و کالابرگر الکترونیک پیش‌بینی شده است. به…

عراق واردات شیرینی و شکلات از ایران را ممنوع کرد؟ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات از ایران به عراق،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات به عراق هنوز در حد خبر است و اجرایی نشده، اما در مجموع این موضوع نگران‌کننده است. اگر این اتفاق برای ترکیه هم بود گفته می‌شد این محدودیت برای همه است. اما به نظر می‌رسد این محدودیت برای ایران است.

به گزارش ایسنا، قائم مقام دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات به عراق هنوز در حد خبر است و اجرایی نشده، گفت که فعلا ابعاد این موضوع مبهم است.

 

اخیرا کاوه زرگران - رئیس کمیسیون تسهیل و توسعه تجارت اتاق بازرگانی تهران - از توقف صادرات شیرینی و شکلات به عراق خبر داده و گفته بود که در هفته‌ای که گذشت، صادرات به عراق با مشکلاتی مواجه شد و این در حالی است که عراق یکی از بازارهای مهم و اثرگذار در صادرات ایران محسوب می‌شود.

 

در اصل بنا به دلایلی بازرگانان عراقی خریدهای خود را متوقف کرده‌اند و صادرات محصولاتی مانند کروسان، کیک کاکائویی و ژله به این کشور فعلاً متوقف شده است. به نظر می‌رسد در لغو این قراردادهای خرید مباحث سیاسی چندان اثرگذار نباشد و عراقی‌ها با هدف حمایت از تولید ملی این مصوبه را وضع کرده باشند؛ اما نبود تولید شیرینی و شکلات در این کشور، این امید را زنده نگه داشته است که صادرات این محصولات به عراق به زودی از سر گرفته شود.

 

در این رابطه آرمان خالقی با بیان اینکه ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات به عراق هنوز در حد خبر است و اجرایی نشده، تصریح کرد: اما در مجموع این موضوع نگران‌کننده است. اگر این اتفاق برای ترکیه هم بود گفته می‌شد این محدودیت برای همه است. اما به نظر می‌رسد این محدودیت برای ایران است.

 

قائم مقام دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به نظر می‌رسد توافقی در جریان است تا ایران را از بازار شیرینی و شکلات عراق حذف کند، تصریح کرد: البته عراق در حال تعقیب این سیاست است که مایحتاج خود را در کشورش تولید کند. به همین دلیل در حال بررسی وضعیت ترکیه در بازار شیرینی و شکلات عراق هستیم تا از این موضوع مطمئن شویم.

 

خالقی با بیان اینکه ترکیه کشوری نیست که به این راحتی بازاری را واگذار کند و به هر ترتیب امتیازی می‌دهد تا بازار را حفظ کند، گفت که فعلا همه چیز مبهم است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------