تاخت و تاز دوج کوین با ایلان ماسک!/ قیمت طلا هفته جاری بالاتر می‌روداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
ارزش دوج کوین طی ۲۴ ساعت بیش از ۵۰ درصد رشد کرد!

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی نوشت: رمزارز پر سر و صدای  این روزها به دنبال انتشار خبر لیست شدنش در صرافی کوین بیس و توییت جدید ایلان ماسک جان تازه ای گرفته است.  بنیان گذار اسپیس ایکس و تسلا در توییتی نوشت: با توسعه دهندگان دوج کوین همکاری خواهم کرد تا کارایی آن را در هنگام استفاده از تراکنش ها افزایش دهیم. ماسک پیشتر نیز یک نظرسنجی توییتری برگزار کرد که اکثر رای دهندگان به استفاده از دوج کوین به عنوان ابزار پرداخت خرید محصولات تسلا رای مثبت دادند.

 

به فاصله چند ساعت پس از آنکه ایلان ماسک- مدیرعامل تسلا- در تغییر موضعی عجیب اعلام کرد که قبول بیتکوین برای خرید محصولات این شرکت به دلیل نگرانی های زیست محیطی متوقف شده است، دفتر خدمات مالی داخلی آمریکا هم از آغاز رسیدگی به تخلفات صرافی بایننس- بزرگ ترین صرافی ارزهای دیجیتالی در جهان- به اتهام پولشویی و تخلفات مالیاتی گسترده خبر داد. مقر صرافی بایننس در جزایر کایمن و سنگاپور قرار دارد.  

 

هرچند که ارزهای دیجیتالی کماکان در حال ثبت رکوردهای جدیدی هستند اما اندرو بیلی- رییس بانک مرکزی انگلیس که یکی از منتقدان سرسخت آن ها نیز محسوب می شود کماکان معتقد است که رمزارزها دارای هیچ ارزش ذاتی نیستند. بیلی با بیان اینکه سقوط آزاد قیمت رمزارزها کاملا محتمل است گفت: توصیه من به سرمایه گذاران این است که اگر می خواهند جایی سرمایه گذاری کنند که شاید تمام سرمایه شان نابود شود سراغ رمزارزها بروند.

 

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۳۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱۰.۸۳ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۶ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

 

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

 

۱- بیت کوین

 

قیمت: ۵۰ هزار و ۳۸۷.۴۲ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۱ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۹۷ درصد کاهش

 

۲- اتریوم

 

قیمت: ۴۰۷۹.۱۵ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۲۶ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۸ درصد افزایش

 

۳- بایننس کوین

 

قیمت: ۶۰۳.۸۸ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۳۸ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۵۹ درصد کاهش

 

۴- دوج کوین

 

قیمت: ۰.۵۷۱ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵۰.۱۲ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۷۱ درصد کاهش

 

۵- کاردانو

 

قیمت: ۱.۹۱ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۹ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۳ درصد افزایش

 

۶- تتر

 

قیمت: ۰.۹۹ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

 

۷- ریپل

 

قیمت: ۱.۴۰ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۸۱ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۷۵ درصد کاهش

 

۸- پولکا دوت

 

قیمت: ۴۵.۴۲ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۵.۲۱ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۷۸ درصد کاهش

 

۹- بیتکوین کش

 

قیمت: ۱۲۹۵.۳۰ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۷۴ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۷۱ درصد کاهش

 

۱۰- یونی سواپ

 

قیمت: ۳۹.۷۷ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۷۶ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۶۱ درصد کاهش

 

قیمت طلا هفته جاری بالاتر می‌رود

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد با افزایش فشارهای تورمی و تجدید ابهامات اقتصادی، تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای خوش بینی بالایی به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری پیدا کرده اند.

"اخبار،اخبار
به گزارش ایسنا، نوسان بازار طلا هفته گذشته اوج گرفت. با این حال تحلیلگران اظهار کردند فضای فعلی می تواند این فلز ارزشمند را به بالای مرز ۱۸۵۰ دلار برساند که محدوده فنی مهمی به شمار می رود و میانگین قیمت ۲۰۰ روزه است.

 

رابین بیهار، تحلیلگر مستقل بازار به کیتکونیوز گفت: سوال اینجاست که به دلیل رشد تورم آیا بانک مرکزی آمریکا ناچار می شود نرخهای بهره را زودتر از موعد افزایش دهد. اگرچه تورم رو به رشد است اما تصور می کنم بانک مرکزی آمریکا فضا برای صبوری دارد و این امر از قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد. با بازگشایی اقتصادها، بالا رفتن تورم منطقی است اما آمار اقتصادی همچنان یکسان نیست.

 

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۳ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۰ نفر معادل ۷۷ درصد به افزایش قیمت طلا و یک نفر معادل هشت درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند. دو نفر معادل ۱۵ درصد نظری نداشتند.

 

در این بین، مجموعا ۴۶۴ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد شرکت کردند که از میان آنها، ۳۳۰ نفر معادل ۷۱ درصد به افزایش قیمت و ۸۰ نفر معادل ۱۷ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که ۵۴ نفر معادل ۱۱ درصد نظر خنثی داشتند. به دلیل مسائل فنی، شمار شرکت کنندگان در نظرسنجی آنلاین از سرمایه گذاران خُرد به میزان قابل توجهی پایینتر از حد متوسط بود.

 

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با ۱۴ دلار و ۱۰ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش، در ۱۸۳۸ دلار و ۱۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۴ درصد رشد هفتگی ثبت کرد.

 

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تردینگ اظهار کرد: من هنوز به رشد قیمت طلا خوش بین هستم و این تنها به دلیل داغ شدن تورم نیست بلکه تنشهای ژئوپلیتیکی در خاورمیانه با ادامه درگیری میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیها در نوار غزه شدت می گیرد. تصور می کنم قیمت طلا در چند هفته آینده تقاضا برای دارایی امن را جذب کند که ممکن است این فلز ارزشمند را به بالای مرز ۱۸۵۰ دلار ببرد. وی در ادامه پیش بینی کرد طلا احتمالا به سمت مرز ۱۹۰۰ دلار پیشروی می کند و سال را بدون تغییری به پایان می برد و سپس روند صعودی قوی جدیدی را آغاز می کند.

 

آدرین دی، رییس شرکت مدیریت دارایی آدرین دی به کیتکونیوز گفت: به افزایش قیمت طلا خوش بین است زیرا سرمایه گذاران یک بار دیگر این فلز را به عنوان پناه امن در برابر تورم پذیرا شده اند.

 

دارین نیوسام، رییس شرکت دارین نیوسام آنالایز ضمن ابراز خوش بینی به روند افزایشی طلا در کوتاه مدت، گفت: انتظار دارد ضعف فنی بیشتری در دلار آمریکا مشاهده کند. با این حال سطح ۱۸۴۳ دلار سطح مقاومتی کوتاه مدت طلاست.

 

اما همه تحلیلگران انتظار ندارند طلا قیمت بالاتری را بشکند. آدام بوتون گفت: قیمت طلا ممکن است پس از این که از مرز ۱۸۰۰ دلار عبور کرد، حرکت قیمت ثابت یا رو به پایین پیدا کند.

 

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز گفت: اگرچه قیمت طلا قویتر از حد انتظار بوده اما وی در خصوص روند صعودی محتاط مانده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی