بایدن: ۳۰ کشور برای آزادسازی ذخایر راهبردی نفت همراه آمریکا هستنداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که بیش از۳۰ کشور برای آزادسازی ذخایر راهبردی نفت خود همراه واشنگتن هستند.

رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه به وقت محلی در اظهاراتی در کاخ سفید گفت: امروز بیش از ۳۰ کشور از سرتاسر جهان در یک دیدار فوق العاده گرد هم آمدند و برای عرضه ده ها میلیون بشکه نفت خام اضافی به بازار به توافق رسیدند.

 

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی نیز در سخنانی حمله روسیه به اوکراین را عامل افزایش قیمت بنزین در این کشور دانست و افزود: قیمت متوسط بنزین در آمریکا بین ۴.۲۰ تا ۴.۲۲ دلار در هر گالن (حدود ۳.۸۰ لیتر) است.

 

در آغاز سال میلادی جاری قیمت بنزین در آمریکا  حدود ۳.۳۰ دلار در هر گالن بود.

 

رئیس جمهوری آمریکا گفت: دلیل این افزایش جنگ پوتین است. اکنون بسیاری از کشورها نفت روسیه را خریداری نمی کنند. من واردات نفت از روسیه به آمریکا را ممنوع کردم.

 

وی اضافه کرد که اما من آن زمان اعلام کردم این اقدام هزینه بر است زیرا همزمان با خروج نفت روسیه از بازار، عرضه نفت کاهش یافته و قیمت نفت افزایش می یابند. اکنون افزایش قیمت از سوی پوتین، بر آمریکایی ها در جایگاه های سوخت تاثیر می گذارد.

 

وی افزود: قیمت‌های ما به دلیل اقدام پوتین در حال افزایش است. عرضه کافی وجود ندارد. نکته اصلی این است که اگر می‌خواهیم قیمت  بنزین کاهش یابد، باید عرضه نفت بیشتری داشته باشیم.

 

بایدن توضیح داد این اقدام فوری در زمان جنگ برای افزایش عرضه نفت تا زمانی که تولید در اواخر امسال افزایش یابد، است و این بزرگترین آزادسازی ذخایر ملی ما در تاریخ است.

 

وی گفت که آزادسازی نفت را با متحدان و شرکای خود در سراسر جهان هماهنگ کرده است.

 

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد ما قبلاً از کشورهای دیگر تعهداتی برای عرضه ده ها میلیون بشکه اضافی به بازار بدست آورده ایم. تلاش های مشترک ما بیش از یک میلیون بشکه در روز را به بازار عرضه خواهد کرد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------