حقوق‌ها چقدر خرج روی دوش دولت می‌گذارد؟حقوق‌ها  ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
دولت در لایحه بودجه سال آینده بالغ بر ۱۴۵۴هزار میلیارد تومان برآورد کرده است که مربوط به فصل‌های مختلف هزینه‌ای از جمله جبران خدمت به کارکنان، استفاده از کالا‌ها و خدمات، هزینه‌های اموال و دارایی، یارانه، کمک‌های بلاعوض، رفاه اجتماعی و سایر هزینه‌ها می‌شود. 

دولت در لایحه بودجه سال آینده ۱۴۵۴هزار میلیارد تومان هزینه در بخش‌های مختلف برای خود برآورد کرده است که حدود ۴۰۵هزار میلیارد تومان برای جبران خدمت به کارکنان در نظر گرفته شده است.

 

به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور چهارشنبه گذشته (۲۱ دی‌ماه) لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد. مهم‌ترین بخش بودجه کشور بودجه عمومی است که در واقع حساب و کتاب و دخل و خرج دولت را در سال آینده مشخص می‌کند.

 

یکی از مهم‌ترین و بیشترین هزینه‌های دولت و دستگاه‌های دولتی در هر سال مربوط به حقوق و دستمزد است که شامل هزینه‌های جاری می‌شود و معمولا بیش از ۷۰درصد بودجه پیش‌بینی‌شده در حوزه اعتبارات هزینه‌ای را شامل می‌شود. دولت در لایحه بودجه سال آینده بالغ بر ۱۴۵۴هزار میلیارد تومان برآورد کرده است که مربوط به فصل‌های مختلف هزینه‌ای از جمله جبران خدمت به کارکنان، استفاده از کالا‌ها و خدمات، هزینه‌های اموال و دارایی، یارانه، کمک‌های بلاعوض، رفاه اجتماعی و سایر هزینه‌ها می‌شود.

 

دولت در این لایحه ۴۰۵هزار و ۶۳میلیارد و ۱۴۱میلیون و ۴۰۰هزار تومان هزینه برای جبران خدمت به کارکنان در نظر گرفته است که البته این تنها ردیف اعتباری برای پرداخت حقوق‌ها نیست و معمولا دولت‌ها از دیگر ردیف‌های اعتباری برای پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان استفاده می‌کنند.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023