شرایط عرضه در بازار اجاره تهرانبه  گزارش دنیای اقتصاد؛ بازار اجاره آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران تقریبا در یک حالت تعادل نسبی بین عرضه و تقاضای واحد‌های مسکونی استیجاری قرار گرفته است.

 

بررسی‌های دنیای اقتصاد  از تازه‌ترین شرایط بازار اجاره مسکن شهر تهران در بازه متراژی کمتر از ۱۰۰ مترمربع نشان می‌دهد تقریبا دسترسی مناسبی به فایل‌های متنوع برای متقاضیان اجاره این آپارتمان‌ها در مناطق مختلف به ویژه مناطق مصرفی و متوسط، هم‌اکنون فراهم است. این در حالی است که حدود ۳ سال گذشته، یک دغدغه اصلی و مهم برای مستاجرها و متقاضیان بازار اجاره، علاوه بر جهش اجاره‌بها، کمبود فایل مناسب و متنوع برای اجاره بود.

 

کمرنگ شدن اثر مصوبه دستوری از یکسو و همچنین افزایش خریدهای سرمایه‌ای، عرضه به بازار اجاره در زمستان سال جاری را دست‌کم نسبت به زمستان دو تا سه سال اخیر افزایش داده است.

 

با این حال واسطه‌ها در بازار اجاره مسکن شهر تهران از فشار مضاعف اجاره‌نشینی بر خانوارهای مستاجر خبر داده و می‌گویند اگر چه تعداد فایل‌ها در بازار زمستانی اجاره در برخی از مناطق حتی از تعداد متقاضی در بعضی موارد هم بیشتر است، اما عمدتا اجاره‌بهای پیشنهادی برخی از موجران از توان مالی و استطاعت خانوارهای مستاجر خارج است و همین موضوع باعث شده است حتی در زمستان سال جاری که عرضه فایل به بازار اجاره نسبتا بیشتر از سال قبل و دو سال قبل از آن شده است باز هم گروهی از مستاجرها ناچار به مهاجرت به مناطق پایین‌تر باشند. 

 

با این حال، هم‌اکنون و در نبود تقاضایی با حجم تقاضای بازار بهاره و تابستانه و حتی بازار پاییزه اجاره، گروهی از فایل‌ها در مناطق مختلف با اجاره‌بهای منعطف، قابل تخفیف و با امکان تبدیل به فرمول پرداخت دلخواه مستاجرها‌(رهن کامل یا ترکیبی از رهن و اجاره با وزن بیشتر اجاره‌بهای ماهانه یا مبلغ رهن)، به مستاجرها معرفی شده‌اند. در جدول زیر مشخصات تازه‌ترین واحدهای با مساحت کمتر از ۱۰۰ مترمربع که طی دو روز گذشته به بازار اجاره مسکن شهر تهران عرضه شده، آمده است.

 

 بازار اجاره مسکن,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023