سطح جدید قیمت در بازار نوسازها بازار معاملات خرید‌وفروش واحدهای مسکونی نوساز با سطح جدید قیمت رو‌به‌رو شده است. این سطح جدید قیمتی، هم‌‌اکنون خود را در افزایش بهای آپارتمان‌‌های تازه‌‌ساز و کلیدنخورده‌‌ای نشان داده است که به تازگی به بازار فروش عرضه شده‌‌اند.

 

از سوی دیگر، این سطح جدید قیمت، در فاصله ایجادشده بین بهای آپارتمان‌‌های تازه‌‌ساز و برخی از واحدهای با عمربنای ۲ تا ۵ سال محسوس است. درحالی‌که تا پیش از این فاصله محسوسی بین بهای این دو گروه آپارتمان به‌ویژه واحدهای کلید‌نخورده با عمربنای تا ۵ سال وجود نداشت، اما به تازگی، بررسی وضعیت فایل‌‌ها نشان از بروز یک فاصله جدید قیمتی در بازار مسکن دارد.

 واحدهای مسکونی,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

پیش از این یک فاصله متعارف و عرف بین بهای آپارتمان‌‌های نوساز و واحدهای مسکونی چند ساله بسته به اینکه این واحدها درچه گروه سنی قرار داشته باشند، وجود داشت و معمولا واحدهای مسکونی با عمربنای صفر تا 5 سال در یک رنج قیمتی قرار داشتند.

 

اما به تازگی نه‌تنها فاصله قیمت بین نوسازها و آپارتمان‌‌های چند‌ساله افزایش یافته است، بلکه فاصله جدیدی این‌بار میان واحدهای نوساز و کلیدنخورده به وجود آمده است. این فاصله خود را در شکل افزایش محسوس بهای واحدهای مسکونی تازه‌‌ساز با عمربنای صفر که در روزهای اخیر برای نخستین‌بار به بازار فروش عرضه شده‌‌اند با سایر واحدهای نوساز (تا 5 سال) نشان می‌دهد. حتی در شرایطی که پیش از این بین واحدهای تازه‌‌ساز با عمربنای صفر و آپارتمان‌‌های نوساز کلید نخورده تا 5سال اختلاف محسوسی وجود نداشت، اما این اختلاف هم‌‌اکنون محسوس شده است.

 

یک دلیل مهم این موضوع، افزایش قابل توجه هزینه ساخت از یکسو و همچنین افزایش قابل توجه بهای تمام‌شده واحدهایی است که به تازگی آماده بهره‌‌برداری شده‌‌اند. از این رو سازنده‌ها برای این واحدها سطح جدیدی از قیمت را ملاک قرار داده‌‌اند که مهم‌ترین فاکتور موثر در تعیین این سطح جدید قیمت، رشد محسوس هزینه‌های ساخت است. در جدول زیر قیمت پیشنهادی برخی از واحدهای مسکونی نوساز عرضه‌شده به بازار مسکن مناطق و محلات مختلف شهر تهران درج شده است.

 

دنياي‌اقتصاد 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------