آخرین اخبار اقتصادی

کارت‌های هوشمند سوخت ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

هشدار؛ این کارت سوخت‌ها تا پایان سال باطل می‌شوند

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان، از غیر فعال شدن کارت‌های هوشمند سوخت خودروهای فاقد تراکنش در…

درصد بالا و عجیب خانوارهای ایرانی که خودرو شخصی ندارند خودروی شخصی ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

استان‌های اردبیل، گیلان و لرستان با ۳۷.۵ ، ۳۸.۴ و ۳۹.۴ درصد دارای کمترین سهم خودروی شخصی در میان خانوارهای ساکن در آن استان هستند. 

به گزارش فرهیختگان ؛ بررسی خانوارهای شهری نشان می‌دهد ۵۳.۹ درصد از جمعیت کشور دسترسی به خودروی شخصی دارند. در میان دهک اول درآمدی، به‌عنوان دهکی که دارای کمترین درآمد است تنها ۱۳ درصد از خانوارهای این دهک صاحب خودروی شخصی هستند. واضح است که با افزایش درآمد هر دهک، نرخ خانوارهای دارای خودروی شخصی افزایش می‌یابد به‌طوری‌که در دهک نهم و دهم به‌عنوان دو دهک ثروتمندتر از سایرین این مقدار به ‌ترتیب به ۷۴و ۸۵ درصد می‌رسد.

 

از طرف دیگر بررسی توزیع خانوارهای ساکن در استان‌های مختلف کشور که صاحب خودروی شخصی هستند نشان می‌دهد استان‌های یزد، کرمان و خراسان‌جنوبی به ‌ترتیب ۶۸.۶ درصد، ۶۶.۷ درصد و ۶۵  درصد دارای بالاترین میزان دارندگان خودروی شخصی هستند. 

 

در سویی دیگر استان‌های اردبیل، گیلان و لرستان با ۳۷.۵ ، ۳۸.۴ و ۳۹.۴ درصد دارای کمترین سهم خودروی شخصی در میان خانوارهای ساکن در آن استان هستند.

 

 خودروی شخصی ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022