آخرین اخبار اقتصادی

وام مسکن،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن اعلام شد

بر اساس آخرین بخشنامه ابلاغ شده از سوی بانک مرکزی به ۲۰ بانک مختلف، تسهیلات ودیعه مسکن از ۴۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون…

قیمت اجاره آپارتمان ۸۰ تا ۱۵۰ متر / هزینه تبدیل به احسن در بازار اجارههزینه تبدیل به احسن در بازار اجاره مسکن نیز مانند سایر بخش‌‌‌‌‌‌های این بازار افزایش یافته است و متقاضیان برای اجاره یک آپارتمان متوسط ۱۰۰ مترمربعی در مناطق معمولی و مصرفی واقع در نیمه شمالی شهر باید به طور متوسط رقمی حول و حوش یک‌میلیارد تومان، در نظر داشته باشند.

 

در واقع می‌توان گفت هم‌‌‌‌‌‌اکنون و در آخرین روزهای پاییز، هزینه اجاره‌‌‌‌‌‌نشینی در پایتخت در واحدهای مسکونی با متوسط مساحت ۱۰۰مترمربع در مناطق مصرفی نیمه شمالی تهران مانند منطقه ۵ تا یک‌میلیارد تومان (رهن کامل) رسیده است. البته این میزان متوسط رهن کامل تخمینی برای متقاضیان این بخش از بازار املاک مسکونی است. به عبارت دیگر در این مناطق نمونه‌‌‌‌‌‌هایی از فایل‌‌‌‌‌‌های با مبلغ رهن پیشنهادی کمتر وبیشتر نیز - عمدتا بازه قیمتی ۷۰۰‌میلیون تا یک و نیم‌میلیارد تومان- قابل جست‌وجو برای متقاضیان است.

 

بررسی‌‌‌‌‌‌ها وتحقیقات میدانی  دنیای‌اقتصاد  نشان‌دهنده افزایش نسبی تقاضا برای اجاره واحدهای مسکونی با مساحت بالاتر از ۸۰ مترمربع در ماه‌‌‌‌‌‌های اخیر است. این موضوع به دلیل ناتوانی بسیاری از متقاضیان برای تبدیل واحد مسکونی خود به واحد بزرگ‌تر در بازار معاملات خرید‌وفروش مسکن به دلیل رشد محسوس قیمت‌ها ایجاد شده است. در ماه‌‌‌‌‌‌های اخیر به دنبال استمرار افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید خانوارها، بخشی از افرادی که در واحدهای مسکونی کوچک‌تر یا با مساحت کمتر سکونت داشته‌‌‌‌‌‌اند، موفق به تامین وجه مورد نظر برای فروش واحد خود و تبدیل آن به واحد بزرگ‌تر مطابق با نیاز خود نشده‌‌‌‌‌‌اند از این رو ترجیح داده‌‌‌‌‌‌اند برای افزایش کیفیت محل سکونت خود، به‌خصوص افزایش متراژ و مساحت، به بازار اجاره رو آورده و از این رو از بازار معاملات خرید وفروش مسکن به بازار اجاره، شیفت کرده‌‌‌‌‌‌اند.

 

در جدول زیر مشخصات برخی از تازه‌‌‌‌‌‌ترین فایل‌‌‌‌‌‌هایی که روز گذشته به بازار اجاره مسکن شهر تهران با مساحت ۸۰ تا ۱۵۰ مترمربع عرضه شد، درج شده است که رهن کامل بخش زیادی از این فایل‌‌‌‌‌‌ها همان‌‌‌‌‌‌گونه که در جدول مشخص است در محدوده یک‌میلیارد تومان است.

 

 بازار اجاره مسکن,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023