آخرین اخبار اقتصادی

قیمت خودروی داخلی،اخبار بازار خودرو،خبرهای بازار خودرو

جهش قیمت تازه‌های بازار خودرو/ تارا ۵۰ میلیون تومان گران شد

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از جهش قیمت خودروهای تارا، شاهین، دیگنیتی و پژو ۲۰۰۸ از ابتدای فروردین ماه تاکنون…

جزییات از حمله سایبری صنعت فولاد ایران حمله سایبری,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
بنابر علام کارشناسان فنی حمله به دو حوزه سیستم دبیر و سامانه های تولید صورت گرفته است. حمله به دو حوزه سیستم دبیر و سامانه های تولید صورت گرفته است. سیستم دبیر، نرم افزارها در حال بروزرسانی بوده و تا ساعاتی دیگر به حالت عادی برمی گردد. 

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ بدنبال تهاجمات سایبری علیه شرکت فولاد خوزستان و بنابر ارزیابی کارشناسان ذیربط، شرکت فولاد خوزستان بدلایل معضلات فنی قادر به ادامه فعالیت نبوده و تا اطلاع ثانوی تعطیل  شده است. 

 

همچنین منابع خبری تایید کرده اند که حمله سایبری به دو شرکت فولاد خوزستان و فولاد مبارکه صورت گرفته و یک گروه هکری مسئولیت حمله را بر عهده گرفته است. 

 

جزییات حمله به شرکت فولاد خوزستان

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ بنابر علام کارشناسان فنی حمله به دو حوزه سیستم دبیر و سامانه های تولید صورت گرفته است. حمله به دو حوزه سیستم دبیر و سامانه های تولید صورت گرفته است. سیستم دبیر، نرم افزارها در حال بروزرسانی بوده و تا ساعاتی دیگر به حالت عادی برمی گردد.

 

 سامانه های تولید، خوشبختانه بدلیل محدودیتهای برق و تعمیرات، خطوط فولاد این شرکت در زمان حمله سایبری، فعال نبوده اما آسیب فیزیکی وارد نشده است. تیم ارزیابی در حال بررسی تغییرات احتمالی در نرم افزار PLC بوده، لکن تاکنون تغییری مشاهده نشده است. بازگشت سامانه ها به مدار ۲ روز طول می کشد. حمله سایبری به سامانه های تولید از طریق سرور اصلی شرکت صورت گرفته است. 

 

این در حالی است که کامودیتی رسانه تخصصی فولاد مدعی شده خطوط تولید بصورت فاز به فاز و پس از کنترل، از امروز صبح در حال برنامه ریزی برگشت به مدار است و تا پایان روز جاری، برطرف می شود

 

بنابر گزارش سایت دیده بان ایران؛ این رسانه مدعی شده منبع اصلی این حمله طبق نظرات اولیه کارشناسی، به احتمال قوی داخل کشور است 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------