شاخص بورس 2 هزار واحد رشد کرد بورس,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۲هزار واحدی روبرو شد.

 به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 6میلیارد و 340میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 894میلیارد تومان در بیش از 389هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 2هزار و 741واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 504هزار و 81واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی نوری و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پارس ، فولاد خوزستان و بانک پارسیان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 4میلیارد و 549میلیون ورقه به‌ارزش 123هزار و 690میلیارد تومان در 223هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 2واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 350واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و بانک دی شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، سرمایه‌گذاری صبا تامین و گروه توسعه ملی مهر آیندگان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------