تقویت قیمت نفت با احتمال کمبود بنزین در آمریکا اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت نفت
در حالی که هفته گذشته قیمت نفت بیشترین سقوط هفتگی خود در سال جای را ثبت کرد، امروز در سایه کمبود نفت خام سنگین و احتمال گرانی بنزین در آمریکا، با رشد قیمت کار خود را آغاز کرد. 

قیمت نفت در بازارهای جهانی این هفته را با افزایش قیمت شروع کرد تا بخشی از سقوط هفته گذشته خود را جبران کند.

 

نفت برنت که هفته گذشته به کمتر از 70 دلار رسیده بود در آغاز معاملات به کانال 70 دلاری بازگشت، اما عوامل تقویت کننده نتوانستند قیمت را بالا نگه دارند و قیمت دوباره به کانال 60 دلار بازگشت. البته نفت برنت همچنان گران تر از روز جمعه قیمت داشت و با 12 سنت رشد به 68 دلار و 89 سنت رسید.

 

نفت سبک آمریکا نیز که شرایط بهتری نسبت به برنت ندارد، با 64 سنت افزایش، به 59 دلار و 27 سنت رسید، اما نتوانست سد قیمتی 60 دلار را بشکند.

 

مهمترین عامل تقویت قیمت نفت در معاملات امروز را می توان در کمبود نفت خام سنگین در بازار دنبال کرد. کمبود این نفت باعث شده تا پالایشگران آمریکایی با مشکل روبرو شده و حتی احتمال کاهش تولید بنزین در تابستان که فصل پر مصرف این سوخت به شمار می رود، مطرح باشد.

 

کمبود نفت خام سنگین در بازارهای جهانی البته بیش از هر چیز به تحریم نفتی ایران و ونزوئلا باز مربوط می شود، زیرا این 2 کشور از مهمترین تولیدکنندگان نفت سنگین به شمار می روند.

 

 عواملی مانند کاهش پیش بینی رشد اقتصاد جهانی مانع از آن می شود تا قیمت نفت جهش قیمت داشته باشد. پایین ماندن قیمت ها همچنین باعث شده تا شرکت‌های نفتی آمریکا هفته گذشته برای سومین هفته پیاپی شمار دکل‌های حفاری در این کشور را کاهش دهند.

 

 شمار دکل‌های حفاری نفت در این کشور اکنون به ۷۹۷ دکل رسیده و این در حالی است که در دوره مشابه پارسال شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا به ۸۵۹ دکل رسیده بود. اهمیت تعداد دکل های حفاری در آمریکا از آن نظر است که شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا به عنوان شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت جهان در آینده مورد توجه است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------