رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: قیمت بنزین به شکل ابلهانه‌ای ارزان است! اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,قیمت بنزین
حجت با اشاره به تمایل بالای مردم در استفاده از خودرو شخصی گفت: قیمت بنزین به شکل ابلهانه‌ای ارزان است. 

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یوسف حجت رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه دوچرخه شهری که امروز (سه‌شنبه یازدهم تیرماه) برگزار شد، با اظهار تاسف از تمایل مردم از استفاده از خودرو شهری اظهار کرد: قیمت بنزین در کشور ما به شکل ابلهانه‌ای ارزان است.

 

وی با بیان اینکه جابجایی از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر به وسیله خودرو به این معناست که این وسیله نسبت به دوچرخه سریع تر، ارزان‌تر و راحت‌تر است، افزود: در این شرایط از خود می‌پرسم که چه لزومی دارد ما به دنبال دوچرخه باشیم.

 

رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: آنچه باعث می‌شود به دنبال دوچرخه باشیم، جلوگیری از آلودگی، ترافیک و صدماتی است که به خاطر مصرف سوخت بر سرمایه ملی وارد می‌شود.

 

حجت با بیان اینکه کشور ما از جهات مختلفی شبیه به ترکیه است، گفت: مصرف سوخت در ترکیه ۱۰ میلیون لیتر، اما در ایران ۱۰۰ میلیون لیتر است و علت آن  هم تغییر رفتار ترکیه‌ای ها در مصرف سوخت است.

 

رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به شایعه‌ای که چند ماه قبل در خصوص گران شدن بنزین منتشر شد و مردم صف‌های طولانی را در مقابل پست‌های بنزین تشکیل دادند، تصریح کرد: پیام مردم این بود که ما آماده گران شدن بنزین هستیم، لذا حجم بالای استفاده از خودرو شخصی نشان می‌دهد که قیمت بنزین به شکل ابلهانه‌ای ارزان است.

 

وی افزود: برای اصلاح رفتار مردم و تشویق آن‌ها به استفاده از دوچرخه نیازمند سیاست‌گذاری‌هایی هستیم تا فاکتور‌های اجتماعی به فاکتور‌های شخصی تبدیل شوند و افراد بدانند که وقتی از خودرو شخصی استفاده نمی‌کنند، نفع آن را خودشان می‌برند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------