«رب» گران شد/ اختلاف قیمت ۴۰ درصدی سامانه ۱۲۴ با نرخ باز اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,رب گوجه فرنگی
درحالیکه سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالا، با هدف اعلام نرخ ۱۰۰ قلم کالای اساسی مورد نیاز شهروندان، قیمت رب گوجه فرنگی را ۱۵۲۰۰ تا ۱۸۲۰۰ تومان اعلام کرده، قیمت رب در بازار حدود ۴۰ درصد گرانتر از میانگین قیمتی اعلامی در این سامانه عرضه می‌شود. 

به گزارش تسنیم، سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات 124، که اخیراً با همکاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی و به بهره‌برداری رسیده است، گفته شده با رصد روزانه قیمت 100 قلم کالای اساسی و مورد نیاز شهروندان، اقدام به اطلاع‌رسانی قیمت حداقل و حداکثری این اقلام کند.

 

بر اساس آنچه رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرده است، با شفافیتی که برای مصرف کنندگان ایجاد می کنیم مردم می توانند با استفاده از این سامانه خرید خود را مدیریت کنند.

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,رب گوجه فرنگی

 

در این سامانه سه نوع قیمت به شهروندان نمایش داده می‌شود. حداقل و حداکثر قیمت کالا از سطح کشور جمع آوری می گردد و قیمت عرف، حداکثر قیمت قابل قبول بر اساس هزینه های تولید بوده و یا قیمت مصوب کالا می باشد.

 

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,رب گوجه فرنگی

 

اما علی‌رغم اعلام حداکثر و حداقل قیمتی کالاها در این سامانه، در برخی موارد، قیمت‌های اعلامی سامانه 124، تناسبی با قیمت‌ این کالاها در بازار ندارد؛ به عنوان مثال در این سامانه، قیمت رب در بسته‌بندی‌های 900 گرمی، بین 15200 تا 18200 تومان اعلام شده است درحالیکه قیمت رب در کارخانه، بی توجه به قیمت‌های اعلامی این سامانه، تا 25 هزار تومان هم قیمت خورده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------