اجاره آپارتمان‌های فوق لوکس در شمال تهراناجاره‌بهای پیشنهادی تعداد زیادی از آپارتمان‌های فوق لوکس در منطقه یک تهران عموما بین ۲۰ تا بعضا ۵۰ درصد پایین‌تر از اجاره مورد انتظار این املاک بر اساس میانگین اجاره‌بهای آنها در سال گذشته است.

 به گزارش  دنیای اقتصاد ، در بازار آپارتمان‌های اجاری شمالی‌ترین منطقه تهران، گروهی از املاک فوق لوکس با امکانات متنوع با بهای مناسب عرضه شده است. بهای اجاره این آپارتمان‌ها از این بابت مناسب ارزیابی می‌شود که نسبت به اجاره‌بهای عرف این املاک در سال گذشته افزایش چندانی نداشته‌اند و بعضا حتی با بهای پایین‌تر از حد مورد انتظار عرضه شده‌اند.

 

به‌عنوان مثال آپارتمان مسکونی پنج خوابه ۴۰۰ مترمربعی واقع در فرمانیه، خیابان عمار با امکاناتی از قبیل استخر، روف‌گاردن، دو واحد پارکینگ و چهار لاین آسانسور در حالی با ودیعه ۳۰۰ میلیون و اجاره‌بهای ۲۵ میلیون تومان عرضه شده است که سامانه‌های مقایسه قیمتی در برخی از موتورهای جست‌وجوی ملکی این قیمت را مناسب تشخیص می‌دهند و قیمت عرف چنین ملکی را در بازار اجاره، با ودیعه ۶۰۰ میلیونی و اجاره ماهانه بیش از ۳۰ میلیونی اعلام می‌کنند.

 

افزون بر این پنت‌هاوس واقع در طبقه ششم یک ساختمان مسکونی به مساحت ۳۰۰ مترمربع با ۲۰۰ مترمربع روف گاردن واقع در خیابان فرشته، یونسی و با سن بنای ۱۵ ساله به بهای ۳۰۰ میلیون تومان ودیعه با اجاره ماهانه ۲۵ میلیون تومانی در بازار مسکن لوکس اجاری فایل شده و این در حالی است که ودیعه این قبیل املاک در مقایسه قیمتی با املاک مشابه می‌تواند دست‌کم ۱۰۰ میلیون تومان بالاتر از بهای پیشنهادی مذکور باشد.

 

فعالان بازار املاک لوکس اجاری می‌گویند قیمت‌گذاری نسبتا مناسب از سوی این موجران با این هدف که ملک هر چه زودتر به اجاره رفته و بهای مربوطه برای سرمایه‌گذاری در بازارهای دیگر در اختیار آنها قرار گیرد، انجام می‌شود. از طرفی برخی از این موجران اجاره‌بهای یک سال خود را یکجا دریافت می‌کنند و به خاطر این شرط پرداختی، روی ودیعه پیشنهادی انعطاف نشان داده و رقم پایین‌تری نسبت به اجاره‌های عرف این املاک پیشنهاد داده‌اند.

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , اجاره آپارتمان‌
 
 
 
مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------