علت ازدیاد بزرگ‌متراژها در بازار اجارهوجود تعداد زیادی آپارتمان بزرگ‌تر از ۱۰۰مترمربع با سن بنای بیش از ۱۵ سال در بازار اجاره مسکن نشان می‌دهد این بخش در سه ماه گذشته با کمترین تقاضا نسبت به املاک گروه متراژی تا ۱۰۰ مترمربع روبه‌رو بوده است.

به گزارش دنیای اقتصاد ، بررسی فایل‌های موجود در موتورهای جست‌وجوی ملکی معتبر نشان دهنده این است که تعداد آپارتمان‌های بزرگ‌تر از ۱۰۰ مترمربع در صف اجاره به مراتب بیشتر از آپارتمان‌های زیر ۱۰۰ مترمربع است. صرف‌نظر از اینکه به‌طور کلی آپارتمان‌های زیر ۱۰۰ مترمربع در شهر تهران با توجه به تناسب بیشتر با بودجه متقاضیان مسکن چه در بازار اجاره و چه در بازار خرید متقاضیان بیشتری دارد، بخشی از ماجرای انباشت فایل‌های بزرگ‌تر از ۱۰۰ مترمربع به این موضوع باز می‌گردد که قیمت‌های پیشنهادی اجاره جدید این آپارتمان‌ها فاصله قابل توجهی نسبت به اجاره‌بهای سال گذشته دارد و در نتیجه از تعداد مستاجرانی که برای سکونت دست‌کم برای دومین سال پیاپی در این املاک، درخواست تمدید داشته‌اند، بیش از آپارتمان‌های کوچک و متوسط متراژ کاسته شده است.

 

به بیان دقیق‌تر، اگرچه در بازار اجاره مسکن امسال تعداد قراردادهای جدید به شدت کاهش یافته بود و عمده مستاجران توافق با موجر برای سکونت به مدت یک سال دیگر را به جابه‌جایی ترجیح دادند، اما در مورد املاک بزرگ‌متراژ از آنجا که در بسیاری از موارد قیمت پیشنهادی جدید موجران فاصله زیادی با اجاره پرداختی سال گذشته مستاجران داشته است، گروهی از مستاجران این املاک ناگزیر به جابه‌جایی شده و سراغ املاک با مساحت کمتر و در نتیجه اجاره‌بهای مناسب‌تر رفتند. به همین نسبت با وجود رسیدن به آخرین روزهای تابستان، تعداد آپارتمان‌های اجاری بزرگ‌متراژ نزد بنگاه‌های ملکی، نسبت به املاک کوچک و میان‌متراژ بیشتر است.

 

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,بازار اجاره

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------