ادامه ثبت‌نام مسکن اقدام ملی تا تکمیل ظرفیت توسط واجدین شرایط اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,
معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: پس از بررسی صلاحیت ثبت‌نام کنندگان در طرح مسکن اقدام ملی و ریزش‌ها، ثبت‌نام تا تکمیل ظرفیت توسط واجدین شرایط ادامه دارد. 

محسن محرمی یگانه امروز در گفت‌وگو با فارس در زنجان اظهار کرد: در طرح اقدام ملی مسکن به صورت کشوری برای هر استان زنجان سهمیه وجود دارد.

 

معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان در مجموع 7 هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی به عنوان سهمیه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: این واحدهای مسکونی شامل مناطق دارای بافت فرسوده و بازآفرینی شهری و طرح‌های حمایتی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در طرح حمایتی دولت زمین واحدهای مسکونی را تامین می‌کند، افزود: در این طرح متقاضیان با پرداخت هزینه ساخت صاحب مسکن می‌شوند.

 

محرمی یگانه سهمیه استان زنجان در طرح حمایتی را ۴ هزار و ۹۲۲ واحد مسکونی اعلام کرد و افزود: ثبت‌نام در این طرح در سامانه بوده و سه روز فرصت داشت و با پایان سهمیه نیز ثبت‌نام به پایان می‌رسید.

 

معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به پیش‌بینی ملاک‌هایی برای ثبت‌نام کنندگان در طرح اقدام ملی مسکن گفت: اطلاعات افراد که به صورت خوداظهاری است پایش می‌شود و افراد فاقد شرایط از این سامانه حذف خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه سامانه طرح مسکن اقدام ملی به بانک مرکزی، ثبت احوال، ثبت اسناد و سایر بانک‌های اطلاعاتی متصل است، گفت: استعلام‌های لازم از مراکز اطلاعاتی انجام می‌شود.

 

محرمی یگانه با بیان اینکه با حذف افراد فاقد شرایط مجددا ثبت‌نام از افراد دارای شرایط انجام می‌شود، گفت: تا زمان تکمیل ظرفیت سهمیه استان زنجان ثبت‌نام ادامه دارد و ممکن است چند بار دیگر تکرار شود.

 

معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه مسکن‌های حمایتی بین ۷۵ تا ۱۰۰ متر احداث می‌شوند، گفت: هزینه این مسکن‌ها با توجه به متراژ آن متفاوت است.

 

وی با اشاره به اینکه متقاضیان باید حداقل پنج سال در شهر مورد تقاضای خود سکونت داشته باشند، گفت: این موضوع از طریق اطلاعات موجود بررسی خواهد شد.

 

محرمی یگانه در پاسخ به سؤالی در مورد زمان پرداخت هزینه ابتدایی مسکن‌های مسکن اقدام ملی عنوان کرد: این واریز پس از احراز اهلیت شخص و اعلام از سوی وزرات مسکن و شهرسازی انجام می‌شود.

 

معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به انجام مجدد ثبت‌نام در سامانه اقدام ملی گفت: افراد متقاضی در اسرع وقت اقدام کنند و توجه داشته باشند که ثبت‌نام دستی انجام نمی‌شود و این کار تنها توسط خود فرد باید انجام شود.

 

وی با هشدار در مورد خرید و فروش کدهای رهگیری سامانه مسکن اقدام ملی اضافه کرد: مردم مراقب باشند، چرا که این کدها به معنای خانه‌دار شدن نیست.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------