آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,همتی

همتی: نرخ سود بانکی افزایش پیدا نمی‌کند

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تمام تلاش بانک مرکزی معطوف به کنترل تورم است، گفت: با توجه به وجود شوک منفی عرضه، ناترازی…


سازوکار اخذ جریمه از متخلفان در پرداخت مالیات تعیین شد اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,مالیات
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازوکار اخذ جریمه از متخلفانی که از پرداخت مالیات سرباز می‌زنند را تعیین کردند. 

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی مواد ۳۹ و ۴۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

 

براساس ماده ۳۹ این لایحه مودیان در صورت ارتکاب تخلفات ذیل علاوه بر پرداخت مالیات مشمول جریمه‌هایی به شرح زیر می‌باشند:

 

الف – تا زمان استقرار سامانه مودیان (موضوع قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان) عدم تسلیم اظهارنامه در هر دوره مالیاتی برای کلیه مودیان و بعد از استقرار سامانه مذکور برای آن دسته از مودیانی که از عضویت در سامانه مودیان امتناع کرده‌اند ۱۰ میلیون ریال یا دو برابر مالیات پرداخت نشده تا موعد مقرر در ماده چهار این قانون هر کدام بیشتر باشد.

 

این جریمه علاوه بر جریمه مذکور در بند «ب» ماده ۲۲ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان است که مودی به دلیل عدم ثبت نام در سامانه مودیان باید بپردازند.

 

ب – کتمان معامله پیش اظهاری یا کم اظهاری ثبت معامله خود به نام غیر یا معامله غیر به نام خود استناد به اسناد سوری و هر عمل دیگری که به کم اظهاری مالیات یا استرداد غیرواقعی منجر شود دو برابر مالیات پرداخت نشده تا موعد مقرر در ماده چهار در این قانون و در صورت تکرار تخلف قبل از دو سال سه برابر مالیات پرداخت نشده است.

 

ج – دریافت مالیات و عوارض توسط اشخاص غیرمجاز سه برابر مالیات و عوارض دریافتی است.

 

در ادامه نمایندگان ماده ۴۰ این لایحه را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

 

براساس این ماده تاخیر در پرداخت مالیات‌ها و عوارض موضوع این قانون در مواعد مقرر موجب تعلق جریمه‌ای به میزان دو درصد در ماه نسبت به مالیات و عوارض پرداخت نشده و مدت تاخیر از زمان انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه یا سررسید پرداخت مالیات و عوارض هر یک که مقدم باشد خواهد بود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------