ارسال اولین پیامک به متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از امروز اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,مسکن
واجدین شرایط طرح اقدام ملی مسکن از امروز پیامکی برای تکمیل پرونده خود دریافت خواهند کرد. 

به گزارش  میزان، ثبت طرح اقدام ملی مسکن با هدف خانه دار کردن اقشار متوسط جامعه با هدف گذاری ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در آبان ۹۸ در کل کشور آغاز شد.

 

به گفته وزیر راه و شهرسازی یک هدف گذاری ۲۰۰ هزار واحدی برای قشر محروم درنظر گرفته شده است که علاوه بر این در این طرح فرمول واگذاری زمین‌های ۹۹ ساله نیز در نظر گرفته شده است. 

 

۱۲۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت مسکن

اسلامی در جدیدترین صحبت‌های خود اعلام کرد از ۲۲۳ هزار ثبت نام حدود ۱۲۰ هزار نفر واجد شرایط بوده اند که به ترتیب حروف الفبا برای آن‌ها پیامک ارسال می‌شود و باید برای تشکیل پرونده مراجعه کنند که باتوجه به نوع شهری که در آن سکونت دارند، زمین در اختیارشان قرار می‌گیرد.

 

در این بین برخی از افراد در آبان ماه موفق به ثبت نام نشدند که وزیر راه و شهرسازی به متقاضیان نوید می‌دهد که می‌توانند در مرحله بعد که احتمالا اسفند ماه آغاز می‌شود ثبت نام خود را انجام دهند. 

 

به گفته اسلامی طرح اقدام ملی در تهرانسر لغو نشده و ساخت و ساز در این منطقه از تهران ادامه دارد، اما به دلیل آینکه طرح تهرانسر جزو قرارداد‌های مشارکتی است، ثبت نام مجدد در این طرح بعد از پیشرفت پروژه آغاز می‌شود.

 

میانگین متراژ آپارتمان‌های طرح اقدام ملی مسکن چقدر است؟ 

میانگین آپارتمان‌های طرح اقدام ملی مسکن ۷۵ تا ۱۲۵ متر است و خانه زیر ۷۵ متر نیز وجود ندارد.

 

به گفته محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بر اساس زمانبندی از دوشنبه ۱۴ بهمن به واجدین شرایط دریافت مسکن طرح اقدام ملی پیامکی برای تکمیل پرونده ارسال می‌شود.

 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره پایش ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی اظهار کرد: پایش اطلاعات متقاضیان در ۴ موضوع فرم (ج)، مالکیت شخصی، استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید مسکن و سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا به جز شهر‌های جدید انجام شده است.

 

این طور که معاون وزیر راه گفته است در استان تهران ۴۶.۵ درصد از افراد ثبت نام کننده واجد شرایط بودند که بعد از ارسال پیامک فرد با کد رهگیری که در اختیار دارد به سایت مراجعه می‌کند و محلی که باید مدارک را با خود ببرد مشخص می‌شود.

 

هر فرد ۳۰ تا ۴۰ میلیون واریز می‌کند 

محمودزاده درمورد میزان واریزی‌ها گفت: پس از معرفی به بانک هر فرد بنا به پروژه و وسعت ملک باید بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان واریز کند.

  

این نکته حائز اهمیت است که در طرح اقدام ملی مسکن درصورتی که شهری ظرفیت داشته باشد امکان جا به جایی است، اما در پردیس که کمبود ظرفیت است امکان جابجایی وجود ندارد.

 

در مورد فروش طرح اقدام ملی مسکن نیز باید گفت که حتی بعد از پایش متقاضیان امکان فروش امتیاز مسکن به صورت قانونی و رسمی امکان وجود ندارد و این مورد چندین بار از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی تاکید شده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------