آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,سهام عدالت

سهام عدالت متوفیان به صورت قهری به وراث منتقل می‌شود

شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: زیرساخت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث قانونی درحال آماده‌سازی است و به محض عملیاتی شدن…


وضعیت بازار مسکن برای خانه‌چندمی‌هاروز گذشته فایل‌های فروش مسکن مناسب برای یک گروه مشخص از متقاضیان انجام معاملات ملکی با مشخصات مختلفی به بازار عرضه شد.

 تحقیقات میدانی  دنیای اقتصاد  از بازار معاملات مسکن شهر تهران نشان می‌دهد روز گذشته چند گروه آپارتمان مناسب برای خانه‌چندمی‌ها یا همان متقاضیان تبدیل به احسن واحدهای مسکونی به بازار مسکن عرضه شد که همین تنوع عرضه، بازاری با قابلیت انتخاب از بین گزینه‌های مختلف را برای متقاضیان خرید این گروه از واحدها ایجاد کرده است.

 

اگر چه هم‌اکنون در کل، عرضه فایل مناسب برای خرید در بازار مسکن چندان قابل توجه نیست، اما شرایط بازار برای متقاضیان تبدیل به احسن مسکن که برای بار دوم یا چندم قصد تعویض واحد مسکونی خود با واحد دیگری را دارند، نمی‌توان در حالت کمبود عرضه توصیف کرد.‌ هم‌اکنون فایل‌های فروش واحدهای مسکونی با مساحت ۸۰ تا ۱۵۰ مترمربع که معمولا جزو خریدهای دوم یا چندم متقاضیان مسکن محسوب شده و عموما به بازار تبدیل به احسن مسکن عرضه شده و مخاطبان آنها خانه دومی یا خانه چندمی هستند در سه گروه قابل طبقه‌بندی هستند.

 

بخشی از این واحدها، آپارتمان‌های نوسازی هستند که مانند سایر واحدهای نوساز، به لحاظ قیمتی با آپارتمان‌های چند ساله در موقعیت مشابه فاصله قیمتی دارند. عمده این گروه از واحدها که روز گذشته به بازار مسکن عرضه شدند با سطح قیمتی به مراتب بالاتر از عرف منطقه به بازار عرضه شده بودند، اما سایر فایل‌های مشابه عمدتا با سطح متعارف یا سطح مناسب قیمت به متقاضیان معرفی شده بودند. هم‌اکنون به دلیل فاصله قابل توجه بین قیمت واحدهای مسکونی نوساز و چند سال ساخت متقاضیان تبدیل به احسن ترجیح می‌دهند عمدتا مبلغ پرداختی را بیش از آنکه صرف خرید واحد نوساز کنند برای خرید آپارتمان با متراژ بالاتر در موقعیت بهتر هزینه کنند. این نوع فایل‌ها نیز هم‌اکنون به لحاظ میزان عرضه در وضعیت نسبتا مناسبی قرار دارد.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,مسکن

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------