آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,یارانه

سه‌شنبه (20 خرداد) یارانه نقدی واریز می‌شود

سازمان هدفمندی یارانه زمان پرداخت یک صد و دوازدهمین مرحله یارانه نقدی را ۲۰خرداد اعلام کرد. به گزارش ایلنا، یک صد و…


چه کسانی از وام ۱ میلیونی جا ماندند؟/ لیست وزارت رفاه این بار هم به روز نبود اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,
وزارت کار علی رغم اینکه اعلام کرده بود آن دسته از افرادی که یارانه نقدی خود را به تازگی از خانواده جدا کرده اند مشمول وام یک میلیونی می شوند، گزارش های میدانی حاکی از این است که این افراد از لیست پرداخت وام یک میلیونی حذف شدند. 

به گزارش تسنیم، پرداخت وام یک‌میلیونی به خانوارهای یارانه‌بگیر یکی از برنامه‌های حمایتی دولت در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور است که متقاضیان دریافت این وام باید درخواست خود را پیامکی به وزارت رفاه اعلام کنند.

 

وزارت رفاه از ساعت 22 روز چهارشنبه 27 فروردین پیامکی با مضمون «سرپرست محترم خانوار؛ در صورتی که متقاضی استفاده از بسته حمایتی دوران کرونا بر اساس شرایط اعلامی دولت هستید، لطفاً تنها از خط تلفن همراه اصلی خود که مالک آن هستید، فقط کد ملی خود را به سرشماره 6369 ارسال فرمایید.» به شماره همراه سرپرستان خانوار ارسال کرده است.

 

پس از ارسال پیامک‌ها، سرپرستان خانوار تا روز یکشنبه 7 اردیبهشت فرصت دارند فقط کد ملی خود را با شماره تلفن همراه اصلی خود به وزارت رفاه (6369) پیامک کنند. سرپرستان بعد از ارسال کد ملی به سرشماره 6369 پیامکی را با عنوان عملیات با موفقیت انجام شد دریافت می‌کنند.

 

4فروردین99 این وام حمایتی به 96.5 درصد از یارانه بگیران واریز شد اما بخشی از سرپرستان خانوار بودند که علی رغم اینکه سیم کارت به نام خودشان بود و کد ملی خود را پیامک کرده بودند ولی وام یک میلیون تومانی را دریافت نکردند. طبق اعلام بانک مرکزی حدود 34هزار نفر از تسهیلات مذکور به دلایلی از جمله مسدودی حساب، شماره حساب اشتباه، عدم سازگاری شماره حساب با کد ملی ارسالی، نامعتبر بودن اطلاعات معرفی شده و سایر خطاها میسر نشده است. 

 

 وزارت کار اعلام کرد که  علت عدم واریز، تا شنبه هفته آتی (مورخ 13 اردیبهشت ماه) به صورت پیامکی به افراد مذکور اعلام خواهد شد.

 

یکی ازافرادی که از دریافت وام یک میلیون تومانی حذف شدند، افراد تازه ازدواج کرده یا افرادی بودند که تا کنون یارانه نقدی خود را تفکیک نکرده بودند. این دسته از افراد بعد از جداسازی یارانه نقدی خود از خانواده و تکمیل مراحل اداری در پلیس+10 و ثبت شماره حساب در بانک؛ و ارسال کد ملی سرپرست خانوار با سیم کارت سرپرست اما باز هم مشمول بسته حمایتی کرونا ( وام یک میلیونی ) نشدند. نکته مهم اینجاست که بخش زیادی از این افراد تا کنون پیامک علت عدم واریز را دریافت نکرده اند. 

 

گزارش میدانی خبرنگارتسنیم حاکی از این است که بخش قابل توجهی از افرادی که یارانه بگیر بوده و کد ملی خود را با سیم کارت سرپرست خانوار به سرشماره 6369 ارسال کرده اند و همچنین افرادی که به تازگی یارانه خود از خانواده تفکیک کرده اند هیچ کدام از مشکلات مذکور مانند مسدودی حساب،شماره حساب اشتباه، عدم سازگاری شماره حساب با کد ملی ارسالی، نامعتبر بودن اطلاعات را ندارند. 

 

 برخی از مخاطبان تسنیم طی تماس هایی اعلام کرده اند تمام شرایط برای مشمول شدن یارانه نقدی را دارند. مگر رئیس جمهور وعده نکرده بود که تمام یارانه بگیران مشمول وام یک میلیون تومانی می شوند؟ پس چگونه است که بخشی از جامعه که اکثر آنها کارگر هستند و حقوق ثابت نداشته اند مشمول بسته حمایتی دولت نشده اند؟

 

 از سوی دیگر افرادی که به  تازگی یارانه خود را تفکیک کرده اند، مطابق اظهارات مسئولان مرتبط با وام یک میلیونی تومانی به شرط اینکه در لیست یارانه باشند و کد ملی سرپرست خانوار را با سیم کارت سرپرست خانوار به سرشماره 6369 ارسال کنند مشمول خواهند شد اما بخش قابل توجهی هنوز منتظر وام یک میلیونی هستند و تا کنون دریافت نکرده اند و پیامک عدم واریز را برایشان ارسال نشده است. 

 

به گزاش تسنیم، البته نا گفته نماند که دولت در پرداخت یارانه معیشتی هم با مشکلات بسیاری همراه بود. لیست دولت در پرداخت یارانه معیشتی نیز مانند وام یک میلیونی کرونا به روز نبود و بسیاری از افرادی که یارانه معیشتی را دریافت نکردند از قشر کارگر و نیازمند بودند، اکنون نیز این موضوع تکرار شده است. بخش قابل توجهی از کسانی که وام یک میلیونی را دریافت نکرده اند کارگرانی هستند که در تأمین معیشت زندگی با مشکلات متعددی روبرو هستند. 

  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------