آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,دارا دوم

درخواست تشکیل صندوق دارا دوم ثبت شد/زمان اجرا بر عهده سازمان بورس

.معاون برنامه ریزی وزیر نفت گفت: درخواست تاسیس صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF پالایشی امروز در سازمان بورس ثبت شد. هوشنگ…


توریسم جهانی در بدترین سناریو ۳.۳ تریلیون دلار ضرر می‌کند اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,توریسم جهانی
در صورتی که با محدودیت‌های وضع شده در کشورها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا بخش توریسم ۱ سال تعطیل بماند، خسارتی که توریسم جهانی از پاندمی کرونا خواهد دید به ۳.۳ تریلیون دلار خواهد رسید. 

به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، تحقیق جدید سازمان ملل نشان داد در صورتی که به علت محدودیت‌های وضع شده در کشورها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا بخش توریسم ۱ سال تعطیل بماند، خسارتی که توریسم جهانی از پاندمی کرونا خواهد دید به ۳.۳ تریلیون دلار خواهد رسید.

 

یوان‌سی‌تی‌ای‌دی، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل، در گزارش خود بر تأثیر منفی پاندمی کرونا بر صنعت توریسم جهانی تاکید کرد و در این زمینه وقوع ۳ سناریو را محتمل دانست. در حالی که در همه این سناریوها به ضررهای هنگفتی اشاره شده است، با این حال شدت این ضررها به مدت زمانی بستگی دارد که افراد در تعطیلات از رفتن به مسافرت محروم بمانند.

 

طبق این گزارش، اگر محدودیت‌های قرنطینه‌ای ۴ ماه دیگر باقی بمانند، توریسم جهانی حداقل ۱.۲ تریلیون دلار یا ۱.۵ درصد تولید ناخالص داخلی جهان، ضرر می‌کند. اگر قرنطینه ۴ ماه بیشتر طول بکشد میزان این ضررها به ۲.۲ تریلیون دلار یا ۲.۸ درصد خواهد رسید. طبق بدترین سناریو، یک توقف ۱۲ ماهه برای توریسم جهانی می‌تواند ۳.۳ تریلیون دلار یا ۴.۲ درصد تولید ناخالص داخلی، به این صنعت لطمه بزند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------