ساخت الماسی سخت‌تر از نوع معمولی اخبار علمی ,خبرهای علمی, الماس
محققان ژاپنی با استفاده از محاسبات رایانه‌ای موفق به طراحی ماده جدیدی بر پایه کربن شدند که حتی از الماس سخت‌تر است. 

به گزارش پایگاه اینترنتی فیزورگ، این ساختار که توسط محققان دانشگاه «تسوکوبا» در ژاپن ابداع شده است، برای جایگزینی الماس های مصنوعی فعلی برای برش در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

این محققان برای ساخت این ساختار که آن را «پنتادایموند» نامیده اند، از محاسبات رایانه‌ ای برای تبدیل الماس به مواد سخت‌ تر از آن چیزی که به طور طبیعی وجود دارد، استفاده کردند. سختی پنتادایمند نزدیک به ۱۷۰۰ گیگاپاسکال است در حالی که میزان سختی یک الماس معمولی ۱۲۰۰ گیگاپاسکال است.

 

پروفسور «مینا مارویاما» یکی از محققان این مطالعه توضیح داد: نه تنها پنتادایموند سخت‌تر از الماس معمولی است، بلکه چگالی آن بسیار کمتر و برابر با گرافیت است.

 

پنتا دایموند علاوه بر کاربردش در برش صنعتی و حفاری، ممکن است به جای سلول سندان الماس که اخیرا از آنها در تحقیقات علمی برای بازآفرینی فشار شدید در داخل سیارات استفاده می‌شود نیز کاربرد داشته باشد.

 

الماس ها کلا از اتم های کربن که به طور منظم در یک شبکه متراکم قرار دارند، ساخته می شوند؛ الماس ها به دلیل سختی بی همتای خود در بین مواد شناخته شده، معروف هستند.

 

با این وجود کربن می تواند تنظیمات پایدار دیگری، به نام آلوتروپ ها را نیز تشکیل دهد. الماس یکی از آلوتروپ‌های کربن است که در فشارهای بالا پایدار است. آلوتروپ دیگر کربن گرافیت نام دارد. الماس در حالت پایدار دارای ساختار مکعبی است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی