حق مسکن کارگران بالاخره ۵۰۰ هزار تومان بالا می‌رود؟ اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,مسکن
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که جلسه شورای عالی کار ۱۳ خردادماه با حضور وزیر کار و دیگر اعضا با موضوع بررسی افزایش کمک هزینه مسکن کارگران در سال ۹۹ برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا مصوبه حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۹ در حالی در فروردین ماه تایید شد که نماینده کارگران با رشد ۲۱ درصدی آن نسبت به سال گذشته موافق نبوده و مدعی بودند که ماده ۴۱ قانون کار در این مصوبه لحاظ نشده و اعتراض را با عدم امضای صورتجلسه شورای عالی کار نشان دادند.

 

پس از آن بود که مقرر شد جلسه بعدی شورای عالی کار در ۲۴ اردیبهشت ماه با حضور ذینفعان برگزار شود که آن نیز بنا به دلایلی همچون تغییر وزیر صنعت برگزار نشد و همچنان ابهام درباره زمان تشکیل جلسه بعدی و تعیین تکلیف مزد ۹۹ کارگران ادامه داشت.

 

قرار بود در جلسه قبل شورای عالی کار که لغو شد افزایش کمک هزینه کارگران بررسی شود. در حالی افزایش ۵۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران مطرح بود که در حال حاضر مبلغ آن ۱۰۰ هزار تومان است.

 

وزارت کار امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در جلسه این هفته شورای عالی کار که دو روز دیگر برگزار می‌شود، مولفه افزایش حق مسکن کارگران مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------