ادامه روند کاهشی قیمت گوشت قرمز در بازار اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,گوشت قرمز
روند کاهشی قیمت گوشت قرمز ادامه دارد به نحوی که امروز قیمت عرضه هر شقه گوشت گوسفندی بدون دنبه در خرده فروشی‌ها به 110 هزار تا 115 هزار تومان رسید. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با افزایش عرضه دام زنده در آذرماه کاهش قیمت بیشتری اتفاق بیفتد.

در هفته‌های گذشته قیمت فروش هر کیلوگرم گوساله زنده از 31 تا 32 هزار تومان به 45 هزار تومان و هر کیلوگرم گوسفند از 38 تا 40 هزار تومان به 50 هزار تومان افزایش یافت. با افزایش قیمت گوشت قرمز بازار با کاهش تقاضا روبه‌رو شد.

 

منصور پوریان، رئیس شورای تامین دام کشور، پیش‌تر در گفت وگو با ایلنا دلیل افت تقاضا در بازار گوشت قرمز را خارج شدن خرید این کالا از توان مالی بسیاری از مردم عنوان کرد.

 

وی امروز در گفت و و با ایلنا میزان کاهش قیمت لاشه در عمده فروشی‌ها را به میزان 20 تا 26 هزار تومان در هر کیلوگرم اعلام کرد.

 

به گفته پوریان در حال حاضر هر کیلوگرم دام زنده سبک 44 تا 45 هزار تومان و هر کیلوگرم گوساله زنده 34 تا 35 هزار تومان از دامداران خریداری می شود که نسبت به دو روز گذشته بار دیگر کاهش داشته است.

 

امروز علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، از ادامه روند کاهش قیمت گوشت قرمز به ویژه گوشت دام سبک خبر داد و گفت: در دو هفته اخیر قیمت گوشت قرمز روند کاهشی قیمت خود را آغاز کرده و همچنان ادامه دارد.

 

وی ادامه داد: آخرین رصد ما از بازار نشان می‌دهد د حال حاضر هر کیلوگرم لاشه درب مغازه از 107 هزار تومان تا 110 هزار تومان عرضه می‌شود.

 

ملکی قیمت عرضه هر کیلوگرم از لاشه گوسفند بدون دنبه برای مصرف کننده را 110 هزار تومان تا 115 هزار تومان عنوان کرد.

 

وی تاکید کرد: به رغم کاهش قیمت همچنان در برخی از مراکز عرضه شاهد گران فروشی هستیم.

 

آمار منتشره از سوی فعالان حوزه تولید دام نشان می‌دهد تا پایان سال بیش از 355 هزار دام سنگین که اکنون در دامداری‌ها در حال پروار است به بازار مصرف سرازیر خواهد شد.

 

ایلنا  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------