رجیستری تبلت و ساعت هوشمند کلید خورد رجیستری,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
سخنگوی ستاد مبارزه با اشاره به ضروت اجرای طرح رجیستری تبلت و دیگر موبایل‌واره‌ها، گفت: وزارت ارتباطات باید هر چه سریع‌تر جدول زمانی رجیستری آن‌ها را اعلام کند. 

به گزارش تجارت‌نیوز؛ در سال‌های‌گذشته قاچاق موبایل با آمار حدود دو میلیارد دلار در صدر فهرست اقلام عمده قاچاق به کشور قرار داشت که تقریباً طی دو سال گذشته به جهت اجرای طرح رجیستری تلفن‌همراه، به طور کامل از قاچاق پاکسازی شده است. بنا بر اعلام گمرک در سال گذشته بیش از ۲.۴ میلیارد دلار به صورت رسمی و با پرداخت حقوق ورودی وارد کشور شده است.

 

با توجه به نتایج مثبت طرح رجیستری در حوزه تلفن همراه، جای خالی اجرای این طرح در بخش موبایل‌واره‌ها (شامل دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور)، احساس می‌‌شد، چراکه در حال حاضر بر اساس برآورد برخی فعالان صنفی، حجم قاچاق در بازار تبلت و سایر دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور حدود ۳۰۰ میلیون دلار است.

 

وزارت ارتباطات جدول زمانی رجیستری تبلت را اعلام کند

در همین راستا حمیدرضا دهقانی‌نیا سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید با همکاری دستگاه‌های متبوع، فاز دوم طرح رجیستری را که مشمول موبایل‌واره‌هاست، هر چه سریع‌تر عملیاتی کند.

 

وی در توضیح طرح رجیستری تبلت افزود: ستاد مبارزه با قاچاق بر اساس ابلاغ قانون بودجه ۱۴۰۰ و بر ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق، موضوع را پیگیری کرده است؛ هدف هم این است که موبایل‌واره‌ها که مشمول تجهیزاتی از قبیل ساعت هوشمند، تبلت، مبدل تلفن ثابت به سیار و سایر دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور هستند، هر چه سریع‌تر ثبت و ضبط و همچون موبایل رجیستر شوند.

 

دهقانی‌نیا گفت: انتظار داریم وزارت ارتباطات هر چه سریع‌تر جدول زمانی اعمال سیاست را به شهروندان اطلاع‌‌رسانی کند و شهروندان اقدام به گذاشتن سیم‌کارت در تبلت و روشن کردن تبلت‌های سیم‌کارت‌خور و روشن کردن ساعت هوشمند و سیم‌کارت گذاشتن در این ساعت‌ها، کنند.

 

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بر اساس قانون بودجه باید هر چه سریع‌تر این طرح آغاز می‌شد و هم اکنون نیز اجرای طرح بیش از دو ماه تأخیر دارد؛ از این رو انتظار داریم وزارت ارتباطات هر چه سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------