شاخص بورس 14هزار واحد رشد کرد بورس,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۴هزارواحدی روبرو شد. 

به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 8میلیارد و 183میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 932میلیارد تومان در بیش از 482هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 14هزار و 310واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 161هزار و 984واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، ایران خودرو و گروه صنعتی پاکشوما با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 3698واحد، کل (هم‌وزن) 206واحد، قیمت (هم‌وزن) 132واحد، آزاد شناور 11556واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 10696 و 28172واحد رشد کردند.

 

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 272میلیون ورقه به‌ارزش 9هزار و 963میلیارد تومان در 252هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 19واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 313واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، ذوب آهن اصفهان و بیمه کوثر شد و در مقابل شرکت‌های صنعتی مینو، سنگ آهن گهرزمین و فرابورس ایران بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------