شاخص بورس 18هزار واحد رشد کردبورس,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۸هزارواحدی روبرو شد.

 به گزارش  تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 10میلیارد و 557میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 7هزار و 279میلیارد تومان در بیش از 631هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 18هزار و 231واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 186هزار و 895واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های بین المللی محصولات پارس، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و سرمایه گذاری سهام عدالت استان کرمان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 4709واحد، کل (هم‌وزن) 3155واحد، قیمت (هم‌وزن) 2025واحد، آزاد شناور 21101واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 15754 و 28605واحد رشد کردند.

 

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 475میلیون ورقه به‌ارزش 2هزار و 239میلیارد تومان در 260هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 109واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 428واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی تندگویان و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های توزیع دارو پخش، بیمه اتکایی ایرانیان و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------