آخرین اخبار اقتصادی


اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ وزیر اقتصاد: دولت شتاب تورم را کم کرد

درحالی وزیر اقتصاد از کاهش شتاب تورم خبر داد و آماری در این رابطه اعلام کرد که با اعداد و ارقام اعلامی مرکز آمار ایران به…

محدودیت مسافرگیری در اتوبوس‌های بین شهری لغو شدمحدودیت مسافرگیری در اتوبوس‌ها,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از لغو کامل محدودیت مسافرگیری در اتوبوس‌های بین شهری از روز دوشنبه اول آذر خبر داد. 

به گزارش  مهر، از زمان شیوع کرونا در اواخر سال ۱۳۹۸، محدودیت‌های پذیرش مسافر در حمل و نقل عمومی خصوصاً در دو بخش جاده‌ای و ریلی از ابتدای سال ۱۳۹۹ اعمال شد؛ به گونه‌ای که همه سفرهای نوروزی ۹۹ لغو و با دستور وزیر سابق راه و شهرسازی، بلیت‌های پیش فروش شده برای نوروز آن سال به خریداران مسترد شد.

 

با این حال بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، برای دو بخش حمل و نقل مسافری جاده‌ای و ریلی از تابستان ۱۳۹۹ محدودیت مسافرگیری تا ۵۰ درصد و از آبان ۱۳۹۹ برای حمل و نقل هوایی نیز امکان فروش صندلی‌ها تا ۶۰ درصد ظرفیت هر پرواز اعمال شد.

 

لغو محدودیت‌های سفر با حمل و نقل عمومی

اینک با گذشت بیش از یک سال از اعمال محدودیت برای همه مودهای حمل و نقلی مسافری، ستاد ملی مقابله کرونا با توجه به افزایش میزان واکسیناسیون، دستور به لغو محدودیت‌ها برای ترددهای برون شهری اعم از ریلی، جاده‌ای و هوایی داده است.

 

این مصوبه را شهرام آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی به مدیران دستگاه‌های متولی حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی در ۹ آبان ماه ابلاغ و اعلام کرده بود: از اول آذر این محدودیت‌ها برداشته خواهد شد.

محدودیت مسافرگیری در اتوبوس‌ها,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور نیز در جلسه رؤسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا که بعد از ظهر دیروز چهارشنبه ۲۶ آبان به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، از آمار پوشش صد میلیونی تزریق واکسن کرونا در سراسر کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با ادامه روند واکسیناسیون و همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به سمت ریشه‌کنی ویروس کرونا در کشور حرکت کنیم.

 

پذیرش مسافر در اتوبوس‌ها تا ۸۰ درصد ظرفیت

ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه ۹ آبان امسال درخصوص لغو محدودیت‌های مسافرگیری، این محدودیت‌ها را از ۵۰ به ۸۰ درصد افزایش داد؛ اما در ادامه اعلام کرد در صورتی که میزان واکسیناسیون کرونا به ۸۰ درصد جمعیت برسد، این محدودیت به طور کامل برداشته خواهد شد و اتوبوس‌ها می‌توانند تا ۱۰۰ درصد ظرفیت خود مسافرگیری کنند.

 

محدودیت مسافرگیری در اتوبوس‌ها,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

از دیگر تغییرات پروتکل حمل و نقل زمینی در مصوبه ۹ آبان ستاد ملی مقابله با کرونا، الزامی شدن ارائه تست پی سی آر منفی ۷۲ ساعته کرونا یا داشتن کارت واکسیناسیون از اول آذر است.

  

امکان مسافرگیری ۱۰۰ درصدی فراهم شده است

داریوش امانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای روز چهارشنبه ۲۶ آبان در یک برنامه رادیویی از لغو کامل محدودیت مسافرگیری در سفرهای اتوبوسی و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی جاده‌ای و امکان تردد ناوگان جاده‌ای با ظرفیت کامل خبر داد.

 

وی افزود: از اول آذر قرار بود با کنترل کارت واکسن و پذیرش مسافر تا سقف ۸۰ درصد ظرفیت در اتوبوس‌ها و ناوگان حمل ونقل عمومی جاده‌ای، امکان تردد در محورهای برون شهری با حمل و نقل عمومی مسافری فراهم شود.

 

محدودیت مسافرگیری در اتوبوس‌ها,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: از اول آذر پذیرش مسافر در اتوبوس‌ها با ۱۰۰ درصد ظرفیت انجام می‌شود؛ سامانه اولیه کنترل واکسیناسیون، مشکلاتی داشت ولی سامانه جدیدی طراحی شده که بر اساس آن امکان کنترل داشتن پی سی آر منفی یا کارت واکسیناسیون مسافران فراهم شده است لذا از اول آذر اتوبوس‌ها می‌توانند با ظرفیت کامل در جاده‌ها تردد کنند.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: منتظریم این موضوع (مسافرگیری ۱۰۰ درصدی) اجرا شود و برآوردهایی از جابه جایی مسافر و درآمدهای شرکت‌ها داشته باشیم؛ اگر دیدیم درآمدهای شرکت‌ها کمبودهایی دارد، در خصوص افزایش قیمت بلیت اتوبوس‌های بین شهری تصمیم گیری می‌کنیم.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------