آخرین اخبار سیاست خارجی

امیرعبداللهیان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

امیرعبداللهیان: ایران برای رسیدن به توافق پایدار جدی است

وزیر امور خارجه در دیدار همتای هلندی خود با برشمردن ابتکارات کشورمان در مذاکرات برای رفع تحریم‌ها تاکید کرد: ایران برای رسیدن به توافق پایدار جدی است. به گزارش ایرنا،…

مرندی: خروج مجدد آمریکا از توافق هسته ای باید با هزینه همراه باشدمحمد مرندی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
یک کارشناس ایرانی در مصاحبه با یک شبکه خبری منطقه‌ای گفت که هزینه دار شدن هرگونه خروج آمریکا از توافق ضرورتی است که هدف آن تقویت توافق بوده و به نفع همه است.

به گزارش مهر، «محمد مرندی» کارشناس ایرانی در گفتگو با شبکه الجزیره تاکید کرد که یکی از اهداف مذاکره، بالا بردن هزینه هرگونه خروج آمریکا از توافق هسته ای در آینده است.

 

وی افزود: هزینه دار شدن هرگونه خروج آمریکا از توافق، ضرورتی است که هدف آن تقویت توافق بوده و به نفع همه است.

 

مرندی اظهار داشت: یکی از ابعاد بالابردن هرینه، وجود ضمانت‌ های هسته‌ ای داخلی و دیگری اقتصادی، سیاسی و حقوقی است.

 

این کارشناس ایرانی تصریح کرد: ضمانت اقتصادی، به معنای مصون کردن شرکت‌ های خارجی و حمایت از آنان در مقابل تحریم‌ های آمریکاست.

 

سی‌ان‌ان: ایران خواستار دریافت غرامت در صورت خروج مجدد آمریکا از توافق هسته‌ای شده است

شبکه تلویزیون سی ان ان آمریکا به نقل از منابع آگاه ادعا کرد ایران در مذاکرات رفع تحریم‌ها خواستار دریافت غرامت از واشنگتن در صورت خروج مجدد این کشور از توافق هسته ای شده است.

 

 این شبکه تلویزیونی نزدیک به دموکرات ها در آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی به نقل از یک دیپلمات منطقه ای گفت که ایران به دنبال دریافت تضمین هایی مبنی بر این است که چنانچه رئیس‌جمهوری بعدی آمریکا از توافق خارج شود غرامت دریافت کند.

 

سی ان ان به نقل از این دیپلمات منطقه ای که نام او را بیان نکرده و نوشته است که از مذاکرات آگاهی دارد، ادامه داد که ایران درباره احتمال خروج رئیس‌جمهوری بعدی آمریکا از توافق و از سرگیری تحریم‌ها، ملاحظاتی دارد.

 

این دیپلمات گفته است: به نظر می‌رسد پیشرفت هایی به ویژه در موضوع تحریم‌های غیر مستقیم اعمال ‌شده علیه شرکتهای ایرانی فعال در خارج از این کشورصورت گرفته و دیدگاهها به یکدیگر نزدیکتر  شده ‌است.

 

سی ان ان به نقل از این منبع خود نوشته است: مساله اصلی برای احیای توافق، تضمین هایی است که ایران درخواست کرده تا اطمینان حاصل کند در صورت تصمیم دولت های بعدی آمریکا برای خروج مجدد از توافق، غرامت دریافت خواهد کرد.

 

پیش از این، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن پیشنهادات ایران را از طریق اتحادیه اروپا دریافت کرده و در حال بررسی آن است.

 

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که نامش بیان نشده است، روز سه شنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت که ایالات متحده  در حال انتقال دیدگاههایش به اتحادیه اروپا است.

 

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره پیشنهادات ایران گفت: ما نظرات خود را با اتحادیه اروپا در میان می گذاریم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------