آخرین اخبار سیاست خارجی

سفیر سابق ایران در چین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

سفیر سابق ایران در چین: تبلیغات درمورد عزیمت اولین قطار از چین به ایران و برعکس مشکل گشا نیست

محمد کشاورز زاده گفت: تبلیغات درمورد عزیمت اولین قطار از چین به ایران و برعکس مشکل گشا نیست. به گزارش انتخاب، محمد کشاورز زاده، سفیر سابق ایران در چین از تبلیغات عزیمت…

پیام نوروزی مقامات آمریکایی؛ از جو بایدن تا رابرت مالیپیام نوروزی مقامات آمریکایی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی نوروزی مدعی حمایت از مردم ایران شد.

به گزارش ایسنا، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در حالی که همراه همسرش در مراسمی به مناسبت نوروز شرکت کرده بود، در پیامی برای همه کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند مدعی شد که «آمریکا به حمایت از همه ایرانی‌ها که با اعتقاد و شجاعت خود به جهان الهام می‌بخشند، ادامه خواهد داد».

 

وی با بیان این که «تعطیلات نوروز خانواده‌ها  را دور سفره هفت سین گرد هم می‌آورد تا سال گذشته را مرور کرده  و با امید به سال آینده نگاه کنند» به موقعیت زنان ایرانی اشاره کرد و مدعی فرا رسیدن نوروز در شرایطی سخت شد و گفت: همانطور که به استقبال  فصل بهار، رویش و شرایط جدید می رویم، ما در کاخ سفید سفره هفت سین خود را تزئین کرده ایم تا امیدهای‌مان را برای سال جدید را نشان دهیم.  ما به همراه مردم آمریکا در سرتاسر جهان, تنوع فرهنگ ها را جشن می گیریم. برای همه کسانی که سال نو را جشن می گیرند عید شما مبارک می گوییم و آرزو می کنیم  سالی پر از آرامش و موفقیت داشته باشید.

 

وی سفره نوروز را نماد اتحاد و فرهنگ فارسی به عنوان یک فرهنگ خارق‌العاده توصیف کرد و با بیان این‌که متخصص فرهنگ ایرانی نیست و خود را دانشجوی علاقه‌مند به فرهنگ ایرانی می‌داند، افزود: این اولین بار است که جشن نوروز به این بزرگی در کاخ سفید برگزار می شود. آغاز سال نو به معنای یک امید تازه است. این امید برای مردم ترکیه و سوریه است که با زلزله ویرانگر مواجه شدند. این امید برای مردم افغانستان است که با طالبان مواجه هستند. این امید همچنین برای هزاران زن و دختر ایران است.

 

بایدن با اشاره به بازداشت جیسون رضاییان در ایران گفت: همه آمریکایی هایی که در ایران و سایر کشورها زندانی شده‌اند بدانند که ما تا زمانی که آنها را آزاد نکنیم, از تلاش دست نخواهیم کشید. آزادی آمریکایی‌های گروگان گرفته شده یک اولویت برای این دولت آمریکا است.

 

***

 

پیام نوروزی آنتونی بلینکن

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا با تبریک فرارسیدن نوروز، برخی مواضع مداخله‌جویانه را تکرار کرده و گفت که کشورش به حمایت از ناآرامی‌ها در ایران ادامه می‌دهد. 

 

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که پیام نوروز، مرزهای زبانی، سیاسی و فرهنگی را پشت سر گذاشته است. 

 

وی بدون اشاره به پیامدهای تحریم‌های آمریکا بر زندگی شهروندان ایرانی، گفت که با فرا رسیدن نوروز بار دیگر بر عهدمان تاکید می‌کنیم؛ واشنگتن همچنان به دفاع از حقوق انسانی شما و حمایت از شما برای دستیابی به آینده‌ای روشن‌تر ادامه خواهد داد.

 

***

 

رابرت مالی نوروز را تبریک گفت

«رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران طی پیامی توئیتری، نوروز را تبریک گفت. 

 

وی در این پیام توئیتری نوشت: «برای همگان نوروزی شاد را آرزو می‌کنم. امیدوارم امسال، سالی روشن‌تر و مملو از شادی باشد». 

 

پیام نوروزی مقامات آمریکایی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجیکالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------