آخرین اخبار سیاست خارجی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آمریکا: دیپلماسی برای حل مساله هسته‌ای اولویت ماست/ انتظار تغییر رویکرد در ایران نداریم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد درست است که ما همیشه اعلام کرده‌ایم دیپلماسی بهترین راه برای حل مساله هسته‌ای ایران است اما ما همچنین گفته‌ایم به هیچ وجه اجازه…

سفر معاون ستاد نیرو‌های مسلح ایران به کابل برای دیدار با مقام‌های طالبانمذاکره ایران و طالبان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارج
معاون رئیس ستاد ارتش حکومت افغانستان در دیدار با هیئت عالی‌رتبه نظامی ایرانی اظهارداشت همواره خواهان روابط نیک با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

به گزارش تسنیم، «مالی خان صدیق» معاون رئیس ستاد ارتش حکومت افغانستان در دیدار با «بهرام حسینی مطلق» معاون ستادکل نیروهای مسلح ایران گفت همواره خواستار روابط نیک با جمهوری اسلامی هستیم.

 

وی افزود افغانستان و ایران همواره روابط حسنه داشته‌اند و کابل نیز متعهد به همکاری‌های بیشتر در زمینه‌های مختلف با تهران است.

 

بر اساس بیانیه وزارت دفاع حکومت افغانستان، هیئت ایرانی نیز تعهدات با افغانستان را در زمینه‌های مختلف مثبت ارزیابی کرد و نسبت به تحکیم روابط با حکومت افغانستان اطمینان داد.

 

دو طرف در این دیدار درباره مسائل مرزی، تقویت همکاری‌های مشترک و حل مشکلات از طریق مراجع ذیربط و گفتگو تاکید کردند.

 

در این دیدار برخی مقامات حکومت افغانستان از وزارت کشور، امور مرزها و قبایل همچنین وزارت کشاورزی این کشور نیز حضور داشتند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------