آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,انگلیس

یک دیپلمات انگلیسی: موضع انگلیس در برابر برجام تغییر نخواهد کرد

یک دیپلمات انگلیسی تاکید کرد که رایزنی رئیس جمهور آمریکا و نخست‌وزیر انگلیس تاثیری در موضع انگلیس در برابر برجام نخواهد داشت. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه…


جلسه ویژه آمریکا و برخی شرکای این کشور در ستاد تروریست‌های سنتکاماخبار,اخبار سیاست خارجی,توقیف نفتکش انگلیسی در ایران

یک شبکه خبری انگلیسی از جلسه فردای نمایندگان نظامی آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای دیگر در ستاد سنتکام و با هدف تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش فارس، یک شبکه خبری انگلیسی از برگزاری جلسه روز پنجشنبه نمایندگان نظامی آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای دیگر در ستاد تروریست‌های سنتکام  واقع در «تامپا» و در زمینه  آخرین تحولات خلیج فارس و طرح تشکیل ائتلاف دریایی خبر داد.

 

 آنطور که وبگاه شبکه خبری «اسکای نیوز» چهارشنبه بعد از ظهر به وقت تهران در این زمینه نوشت، هدف از برگزاری این نشست تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس است.

 

به گفته دو مقام مطلع انگلیسی، این نشست بخشی از اقدام آمریکا در ایجاد ائتلاف دریایی برای همراهی نفتکش‌ها در تنگه هرمز و دیگر مسیرهای دریایی مهم در خاورمیانه و همچنین افزایش نظارت است.

 

بر اساس این گزارش، کشورهای شرکت کننده در این نشست احتمالا در زمینه نوع کشتی‌های جنگی، هواپیماهای تجسسی و تعداد پرسنلی اعزامی پیشنهادهای خود را ارائه می‌دهند. یک مقام مطلع  انگلیسی در این زمینه به اسکای نیوز گفت: «هنوز هیچکس نمی‌داند که یک ائتلاف دریایی اروپایی چگونه می‌تواند شکل بگیرد. مگر آن که فردا به ریاست آمریکا، آن‌ها  در زمینه توانایی کافی برای تشکیل نیرو  و ارائه آن به اتحادیه اروپا برای فرماندهی و هماهنگی مذاکره کنند. اما چرا آن‌ها این کار را می‌کنند؟ آیا برای اینکه فضای دیپلماتیک برای آمریکا جهت ادامه دادن به ادبیاتش علیه ایران، تداوم یابد؟»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------