آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,

بایدن: بر موضع خود برای بازگشت به برجام ایستاده‌ام

ستون‌نویس «نیویورک‌تایمز» از جو بایدن پرسید آیا هنوز به یادداشت خود مبنی بر اینکه اگر ایران به تبعیت از برجام بازگردد، آمریکا هم به توافق بازمی‌گردد، «البته به عنوان…


مدیرکل موقت آژانس: همکاری ایران با دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل بهبود یافته استاخبار,اخبار سیاست خارجی,مدیرکل موقت آژانس
مدیرکل موقت آژانس انرژی اتمی اظهاراتی را درباره بهبود همکاری ایران با دیده‌بانی هسته‌ای سازمان ملل مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، کرنل فروتا، مدیرکل موقت آژانس انرژی اتمی امروز جمعه تاکید کرد که همکاری ایران با دیده‌بانی هسته‌ای سازمان ملل بهبود یافته است.

 

فروتا درباره ادعاهایی مبنی بر یافتن ذرات اورانیومی از محلی در تهران، بدون ارایه جزییات و یا بیان صحت و سقم موضوع به خبرنگاران گفت که «برخی تعاملات انجام شده و اکنون نیز انجام می‌شود» و این تعامل جدید در راستای درخواستش از ایران در ماه سپتامبر بوده است.

 

وی همچنین اظهار کرد که این پیش‌رفت، نتیجه دیدار با مقامات ارشد متعدد ایرانی در هفته‌های اخیر است.

 

این مقام آژانس  همچنین در این باره گفت: این یک روند ادامه‌دار است. من نمی‌توانم از پیش قضاوت کنم که چطور پایان خواهد یافت. این تعامل به معنای آن نیست که تمامی مسائل را در بر می‌گیرد، اما گامی در مسیری درست است.

 

به گزارش ایسنا،‌ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای گزارشی از سفر اخیر مدیرکل موقت این نهاد به ایران و دیدار وی با مقامات ایرانی ارائه کرده و در این بیانیه اشاره شده بود که: مذاکرات شامل فعالیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران، با تاکید بر تعاملات ادامه‌دار میان آژانس و ایران در زمینه اجرای معاهده پادمانی و پروتکل الحاقی بود.

 

مدیر کل موقت آژانس تاکید کرد که همکاری کامل و بهنگام با ایران لازمه این تعاملات است. فروتا همچنین گفت که فعالیت‌های پادمانی به گونه‌ای بی‌طرفانه، مستقل، معقول و مطابق رویه پادمان انجام می‌شوند.

 

مطابق این بیانیه، این مذاکرات همچنین شامل راستی‌آزمایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نظارت بر تعهدات برجامی ایران بود. فروتا از فعالیت‌های اعلام شده ایران مربوط به تحقیق و توسعه سانتریفیوژها مطلع شد. او گفت که گزارش این فعالیت‌ها را به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه خواهد داد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------